Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ 06/02/2018 13:19 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 27-ից հունիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հաստատված հարաբերական կայուն իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 06/02/2018 13:51 | Карабахский конфликт
Установившаяся на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск относительно стабильная ситуация в период с 27-ого мая по 2-ое июня не претерпела существенных изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 200 раз. Противник произвел в сторону армянских позиций более 3000 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии продолжают владеть оперативно-тактической ситуацией и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, – отмечается в сообщении.