Խուզարկություններ Քեթրինի Միհրանին պատկանող ընկերություններում 05/31/2018 15:47 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ խուզարկություններ են կատարվում Քեթրինի Միհրանին պատկանող ընկերություններում: Խուզարկությունները կատարվել է «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենաների հայտնաբերման նպատակով:
Հիշեցնենք, որ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի օգնական Անդրանիկ Իսոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ 2018թ. ապրիլի 21-ին՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, քաղաքացիները բողոքի ակցիայի շրջանակներում ապրիլի 21-ին մասամբ փակել են Երևան քաղաքի Կ.Ուլնեցու փողոցի ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածը, որի ժամանակ նրանց է մոտեցել «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենա: Նշված ավտոմեքենաներից իջել են մի խումբ անձինք և մահակներով հարվածել փողոցը փակած, ինչպես նաև՝ նշված տարածքով անցնող ավտոմեքենաներին և վարորդներին:
Այս դեպքերից օրեր անց հայտնի դարձավ, որ պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի օգնականին ձերբակալել են, ապա նաև խուլիգանության մեղադրանք առաջադրվեց և կալանավորվեց:
Հիշեցնենք, որ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Անդրանիկ Իսոյանի պաշտպան՝ Կարեն Մեժլումյանը հայտնել էր, որ իր պաշտպանյալը մեղադրանքը չի ընդունում:

Обыски проводятся в принадлежащих депутату от РПА Миграну Погосяну компаниях 05/31/2018   16:20  |  Криминальная хроника
Обыски проводятся в компаниях, принадлежащих депутату Национального собрания Армении Миграну Погосяну. По сведениям “ФактИнфо”, обыски были произведены с целью обнаружения двух автомобилей марки “Порше”, засветившихся в произошедшем в апреле с.г. инциденте на улице Улнеци в Ереване.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что 21 апреля 2018 года, примерно в 13:30, на улице Улнеци в Ереване граждане в рамках акции протеста частично перекрыли проезжую часть улицы. В это время к ним подъехал автомобиль марки "Порше". Из машины вышли молодые люди, которые стали дубинками наносить удары по перекрывшим дорогу автомобилям, а также по проезжающим по указанной территории машинам и водителям.
Спустя несколько дней после этого инцидента был задержан Андраник Исоян,  который является помощником  депутата от РПА Миграна Погосяна.
Андранику Исояну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 258("Хулиганство, совершенные группой лиц или организованной группой")Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо” адвокат Исояна Карен Межлумян заявил, что его подзащитный отвергает обвинения.