Փաստաբանների միջև ծեծկռտուքի գործով մեղադրանք է առաջադրվել 3 հոգու 05/30/2018   16:15  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեռևս նախորդ տարի ապրիլի 27-ին փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանի, Արմեն Սողոմոնյանի, Փաստաբանների դպրոցի տնօրեն Սիմոն Բաբայանի, Արսեն Հարությունյանի և Վրեժ Խաչիկյանի միջև վիճաբանության և ծեծի գործով նախաքննության ավարտ է հայտարարվել:
Մեզ հայտնի է դարձել, որ Տիգրան Աթանեսյանի և Վրեժ Խաչիկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է՝ հանցակազմի բացակայության հիմքով:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել Արմեն Սողոմոնյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 113-րդ հոդվածի 1-ին մասով, Փաստաբանների դպրոցի տնօրեն Սիմոն Բաբայանին և Արսեն Հարությունյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117-րդ հոդվածով։ Հայտարարվել է նախաքննության ավարտի մասին։
Այժմ փաստաբանները ծանոթանում են գործի նյութերին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ փաստաբանների միջև վիճաբանություն էր ծագել փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի գրասենյակում:
14:30 17/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ
19:33 14/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ
18:28 26/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանների դպրոցի տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել Քրօր.-ի երկու հոդվածով
12:57 15/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանների միջև ձեռնամարտի գործով կասկածյալներ են ներգրավվել
19:04 29/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Աթանեսյանի նկատմամբ նոր քրեական գործ չի հարուցվի. Սիմոն Բաբայանի դիմումի հիման վրա քրգործի հարուցումը մերժվել է
15:46 17/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանների ծեծկռտուքի արդյունքում Արսեն Հարությունյանն ստացել է միջին ծանրության վնաս
13:42 17/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանների միջև վեճի և ծեծի գործերը կքննվեն մեկ վարույթում
16:25 04/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ գլխավոր դատախազությունն ստացել է Սիմոն Բաբայանի դիմումն ընդդեմ Տիգրան Աթանեսյանի

Следствие по делу о потасовке с участием адвокатов завершено 05/30/2018   16:56  |  Криминальная хроника
Предварительное следствие по делу о произошедшей 27 апреля прошлого года  потасовке с участием адвокатов Тиграна Атанесяна, Армена Согомоняна, директора Школы адвокатов Симона Бабаяна, Арсена Арутюняна и Врежа Хачикяна завершено.
Как стало известно “ФактИнфо”, уголовное преследование в отношении Тиграна Атанесяна и Врежа Хачикяна прекращено ввиду отсутствия в их действиях состава преступления.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, по уголовному делу Армену Согомоняну предъявлено обвинение по части 1 статьи 113(“Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью”) УК РА, директору Школы адвокатов Симону Бабаяну и Арсену Арутюняну – по статье 117(“Умышленное причинение легкого вреда здоровью”) УК РА.