Մասիսի քաղաքապետի եղբորը և գերեզմանների Հարութին մեղադրանք առաջադրվեց 05/30/2018   12:40  |  Քրեական խրոնիկոն
Մասիսի քաղաքապետի եղբորը՝ Գոռ Համբարձումյանին և Մասիսի գերազմանների տնօրեն Հարություն Հակոբյանին, ով առավել հայտնի է գերեզմանների Հարութ անվամբ՝ մեղադրանք է առաջադրվել:
Գոռ Համբարձումյանին և Հարություն Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով: «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ապրիլի 16-ին Երևանի Հերացի փողոցում ուսանողների վրա էին հարձակվել և նրանց ծեծել:
Միջադեպը ցուցադրվել է «azatutyun.am» կայքի ուղիղ եթերում, իսկ ավելի ուշ միջադեպի մասին «Ուսանողներին ծեծող Brabus-ի ուղևորները երիտասարդ ՀՀԿ-ականներ են» վերտառությամբ հրապարակում է եղել «politik.am» լրատվական կայքում:
Նշվում է, որ 62 ss 465 պետհամարանիշով «Մերսեդես G500» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորները առանձնակի դաժանությամբ ոստիկանության ներկայացուցիչների առջև ծեծել ու հայհոյել են փողոցում գտնվող երիտասարդներին, ապա նստել մեքենան ու հեռացել՝ առանց խոչընդոտի:
13:42 26/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԷրեբունիում անկարգությունների գործով կասկածյալը լեզվաբան Մեյթիխանյանի ամուսնու սպանության գործով մեղադրյալի հա՞յրն է
13:05 26/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽուլիգանության գործով նախկին ոստիկանապետի թիկնազորի պետի եղբայրը միակ կալանավորվածը չէ. կալանավորվեցին ևս երեքը
16:26 25/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔեթրինի Միհրանի օգնականը մեղադրանքը չի ընդունում
19:15 24/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասների նկատմամբ կիրառված բռնության գործով մեղադրանք է առաջադրվել 4 անձի
18:10 24/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔեթրինի Միհրանի օգնականը կալանավորվեց
16:34 24/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետի եղբայրը կալանավորվեց

Брату мэра Масиса и директору кладбища предъявлено обвинение по делу о нападении на улице Гераци в Ереване 05/30/2018   12:48  |  Криминальная хроника
Брату мэра города Масиса Гору Амбарцумяну и директору массиского кладбища Арутюну Акопяну предъявлено обвинение по делу о нападении на студентов на улице Гераци в Ереване в ходе апрельских акций протеста.
Гору Амбарцумяну и Арутюну Акопяну инкриминируют деяние, предусмотренное пунктом 1 частью 3 статьи 258 Уголовного кодекса Армении. Эту информацию в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” подтвердили в Следственном комитете РА.
Ранее агентство сообщило, что 16-го апреля на студентов на улице Гераци в Ереване напали и избили молодые парни. Инцидент попал в прямой эфир "azatutyun.am", а позже на сайте "politik.am" появилась публикация с заголовком “Избившие студентов пассажиры “Brabus” – молодые республиканцы”.
Отмечалось, что пассажиры автомобиля марки “Мерседес G500” с номерным знаком 62 ss 465 прямо на глазах у представителей Полиции подвергли жестокому избиению находившихся на улице молодых людей и нецензурно выражались в их адрес, а затем сели в машину и скрылись с места происшествия без каких-либо препятствий.