Կրակոցներ և դանակահարություն վիճաբանության ժամանակ 05/29/2018 12:33 | Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 26-ին` ժամը 22.25-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարած անհայտ քաղաքացին հայտնել է, որ Երևանի Շինարարների փողոցի 25 շենքի հետնամասում կրակոցներ է, նաև՝ դանակով վիճաբանություն: Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանությաբշն պաշտոնական կայքից:
Ժամը 23.00-ին հիվանդանոցից ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքային և գոտկային շրջաններում թափանցող կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել 1996 թ. ծնված Կարիկ Ու.-ն և «գոտկային հատվածի ձախ կեսի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ՝ 1996 թ. ծնված Նարեկ Ա.-ն:
Նույն օրը, ժամը 23.55-ին, հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ կրծքավանդակի ծակած վերքով բուժօգնության է դիմել 1996 թ. ծնված Վահե Ա.-ն և հայտնել, որ վնասվածքը ստացել է ընկնելու հետևանքով:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը՝ ժամը 22.00-ին, Եղիազարյան փողոցի թիվ 52/2 տան մոտ, նշված անձիք վնասվածքները ստացել են վիճաբանության ժամանակ, իսկ 1967 թ. ծնված Գառնիկ Հ.-ն իրեն պատկանող հրացանից 3 անգամ օդ է կրակել:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել և վերցվել են 12 տրամաչափի կրակված 3 պարկուճ, հրացանը և 1983 թ. ծնված Կորյուն Մ.-ի կողմից նետված դանակը /երկարությունը՝ 28.5 սմ, շեղբը՝ 17.5 սմ/:
Նույն օրը՝ ժամը 23.00-ին, Կորյուն Մ.-ն, իսկ մայիսի 27-ին՝ ժամը 1.30-ին, Գառնիկ Հ.-ն բերման են ենթարկվել բաժին:

Стрельба и поножовщина в Ереване: трое 22-летних парней попали в больницу 05/29/2018   12:58  |  Криминальная хроника
Стрельба и поножовщина произошли 26 мая на улице Шинарарнери в Ереване. Сигнал о происшествии поступил в отделение Полиции города Еревана в тот же день, в 22:25.
Как сообщает пресс-служба Полиции, в 23:00 из больницы поступило сообщение о том, что к ним с проникающим колото-резаным ранением в области поясницы за медпомощью обратился Карик У.(1996 г.р.) и Нарек А., у которого диагностировали колото-резаное ранение левой половины поясницы.
В тот же день, в 23:55, из клиники поступило сообщение о том, что  к ним за медпомощью обратился Ваге А.(1996 г.р.), у которого диагностировали колотую рану в области грудной клетки. Ваге рассказал, что получил травму в результате падения.
Прибывшая на место оперативная группа установила, что вышеупомянутые лица получили ранения во время ссоры, произошедшей в тот же день, в 22:00, близ дома №51/2 на улице Егиазаряна, а Гарник Г(1967 г.р.) из принадлежащего ему ружья трижды выстрелил в воздух.
При осмотре места происшествия были обнаружены и изъяты 3 стреляные гильзы калибра 12, ружье и брошенный Корюном М.(1983 г.р.) нож длиной 28,5 см. и с лезвием длиной 17,5 см.
Корюн М. и Гарник Г. доставлены в отделение. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие.