Սասուն Միքայելյանը հերքում է Կոտայքի մարզպետ նշանակվելու լուրերը. նա մնալու է Ազգային ժողովում 05/28/2018   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը հերքում է Կոտայքի մարզպետի պաշտոնում նշանակվելու լուրերը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սարդարապատի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում Սասուն Միքայելյանը նշեց, որ մնալու է Ազգային ժողովում:
Հարցին` իրեն առաջարկվե՞լ է զբաղեցնել Կոտայքի մարզպետի պաշտոնը, Միքայելյանը բացասական պատասխան տվեց, իսկ հարցին, թե պատրա՞ստ է առաջարկի դեպքում զբաղեցնել այդ պաշտոնը, նա պատասխանեց. «Ես պատրաստ եմ մնալ Ազգային ժողովում:
Անդրադառնալով հարցին, թե ի՞նչն է իրեն գերում խորհրդարանում` Սասուն միքայելյանը պատասխանեց. «Գերելու հարցը չի, պարզապես գործեր կան անելու: Ես ուզում եմ, որ մենք կարողանանք պատշաճ կերպով անցկացնել առաջիկա արտահերթ ընտրությունները»:
Խոսելով արտահերթ ընտրությունների հնարավորության մասին` Միքայելյանն ընդգծեց, որ արտահերթ ընտրություններ անպայման պետք է լինեն: Դիտարկմանը, թե ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հայտարարել է, որ ՀՀԿ-ն պատրաստվում է 2022թ. հերթական ընտրություններին, Սասուն Միքայելյանը պատասխանեց. «Ես Սասուն Միքայելյանն եմ ու հայտարարում եմ, որ արտահերթ ընտրությունները պետք է այս տարվա մեջ լինեն, իսկ իրենք թող պատրաստվեն 2022թ. ընտրություններին»:

Сасун Микаелян прокомментировал слухи о своем возможном назначении губернатором Котайкской области 05/28/2018   17:52  |  Лента новостей
Депутат Национального собрания Армении от фракции “Елк” (“Выход”) Сасун Микаелян сегодня в беседе с журналистами в мемориальном комплексе “Сардарапат” опроверг сведения о его возможном назначении губернатором Котайкской области.
"Я останусь в Национальном собрании. Многое предстоит сделать. Я хочу, чтобы мы сумели на должном уровне провести предстоящие внеочередные выборы", – приводит слова депутата “Арменпресс”.
Говоря о выборах, Микаелян подчеркнул, что внеочередные выборы должны пройти в обязательном порядке.
В ответ на вопрос о том, что глава фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян недавно заявил о том, что РПА готовится к очередным выборам в 2022 году, Микаелян отметил:”Я, Сасун Микаелян, заявляю, что внеочередные выборы должны пройти в течение текущего года, а они пусть готовятся к выборам 2022 г.”