Խուլիգանության գործով նախկին ոստիկանապետի թիկնազորի պետի եղբայրը միակ կալանավորվածը չէ. կալանավորվեցին ևս երեքը 05/26/2018   13:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ապրիլի 20-ին Այվազովսկի 29 հասցեի դիմաց մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանության գործով երեք անձանց նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունը:
Այս գործի շրջանակներում օրեր առաջ էլ կալանավորվել էր ՀՀ նախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետ Արշակ Հակոբյանի եղբայրը՝Սարգիս Հակոբյանը:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն գործի վերաբերյալ տեղեկություններ էր հրապարկել, հայտնելով, որ Սարգիս Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ խուլիգանություն՝ որպես զենք օգտագործվող մահակի գործադրմամբ, իսկ Գ.Ազարյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 5-րդ կետերով, Ս. Բաղդասարյանը և Վ. Մխիթարյանը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։
Այս գործի շրջանակներում շրջանառվում է որոշ պաշտոնյաներին մոտ կանգնած մարդկանց անուններ, այդ թվում նաև Մասիսի քաղաքապետի, ինրպես նաև ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանի թիկնազորից որոշ անձանց անուններ:
Նախօրեին նաև Քննչական կոմիտեն տեղեկություն տարածեց, թե անկարգությունների վերաբերյալ քրեական գործի շրջանակներում մի շարք անձանց բնակարաններում կատարվել են խուզարկություններ, որոնց արդյունքում հայտնաբերվել և առգրավել են զենք և ռազմամթերք, փայտե մահակ:
Լրատվամիջոցներ էլ այս կապակցությամբ նյութեր հրապարակեցին, թե զենք-զինամթերքը հայտնաբերվել է մասնավորապես նախկին ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանի անվտանգության ծառայության պետ Արշակի տանից:
16:26 25/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔեթրինի Միհրանի օգնականը մեղադրանքը չի ընդունում
19:15 24/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասների նկատմամբ կիրառված բռնության գործով մեղադրանք է առաջադրվել 4 անձի
18:10 24/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔեթրինի Միհրանի օգնականը կալանավորվեց
16:34 24/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետի եղբայրը կալանավորվեց

В деле об апрельском инциденте на улице Айвазовского в Ереване появились еще трое арестованных 05/26/2018   13:25  |  Криминальная хроника
Суд в Ереване удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении троих фигурантов о хулиганстве на столичной улице Айвазовского меры пресечения в виде заключения под стражу.
В рамках данного дела ранее под стражу был заключен Саркис Акопян, который является братом Аршака Акопяна - начальника охраны бывшего главы Полиции Армении Владимира Гаспаряна.Брат начальника охраны экс-главы Полиции Армении взят под стражуРанее СК Армении сообщил, что следствием добыто достаточно данных о том, что 20 апреля 2018 года, около 13:00, на улице Айвазовского группа лиц умышленно и грубо нарушила общественный порядок, что сопровождалось применением силы в отношении подростков, в том числе с использованием дубинки.
Саркису Акопяну предъявлено обвинение по части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия")  УК РА.
Еще трое подозреваемых были вызваны в отдел, однако не явились. Следователь принял решение об их задержании, производство которого было поручено полицейскому отделу.
Было принято решение о привлечении их в качестве обвиняемых. В частности, Г. Азаряна в качестве обвиняемого по пунктам 1 и 5 части 3 статьи 258, С. Багдасаряна и В. Мхитаряна – по пункту 1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА.
В этом деле муссируются имена людей из ближайшего окружения ряда чиновников, в  том числе мэра города Масиса, а также имена лиц из охраны экс-главы Полиции Владимира Гаспаряна.
Накануне Следственный комитет Армении сообщил, что в рамках данного дела в квартирах ряда лиц были проведены обыски, в результате которых были обнаружены и изъяты оружие и боеприпасы, а также деревянные дубинки.
В ряде СМИ появились публикации, согласно которым оружие и боеприпасы были обнаружены в доме Аршака Акопяна - начальника охраны бывшего главы Полиции Владимира Гаспаряна.