Իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում եղել է հարաբերական կայուն 05/26/2018 13:54 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում եղել է հարաբերական կայուն: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել աչալրջորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха рассказало об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 05/26/2018   14:19  |  Карабахский конфликт
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в период с 20-ого по 26-ое мая была относительно стабильной. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Противник произвел в сторону армянских позиций более 1500 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии в основном воздерживались от ответных действий и продолжали бдительно выполнять поставленную перед ними боевую задачу ”, – отмечается в сообщении.