Քննություն է տարվում՝ պարզելու զինծառայող Մարտին Խաչատրյանի մահվան հանգամանքները 05/23/2018 11:39 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող, շարքային Մարտին Գրիգորի Խաչատրյանի մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. մայիսի 22-ին՝ ժամը 13:35-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում որովայնի շրջանում ստացած միջանցիկ հրազենային գնդակային մահացու վիրավորումով հայտնաբերվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Մարտին Գրիգորի Խաչատրյանը:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ` զինծառայողի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու, հնարավոր վարկածներն ստուգելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства гибели военнослужащего Мартина Хачатряна 05/23/2018   11:58  |  Криминальная хроника
Восьмым гарнизонным отделом Главного военного следственного управления СК Армении ведется расследование для установления обстоятельств гибели военнослужащего срочной службы, рядового Мартина Хачатряна.
Как сообщается на официальном сайте Следственного комитета РА, 22-го мая 2018 года, около 13:35, на боевом посту оборонительного участка воинской части Минобороны РА было обнаружено тело военнослужащего Мартина Хачатряна со  сквозным пулевым ранением в области брюшной полости.
"Назначена судебно-медицинская экспертиза, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств гибели военнослужащего и проверку возможных версий", - говорится в сообщении.