Գերեզմանների Հարութը Հերացի փողոցում ուսանողների վրա հարձակման գործով կասկածյա՞լ 05/23/2018   10:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Քննչական կոմիտեի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող Հերացի փողոցում ուսանողների վրա հարձակման գործով երկու կասկածյալ կա:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` կասկածյալներից մեկը Մասիսի քաղաքապետի եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանն է, իսկ մյուսը` Մասիսի գերազմանների տնօրեն Հարությունը, ով հայտնի է գերեզմանների Հարութ անվամբ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ապրիլի 16-ին Երևանի Հերացի փողոցում ուսանողների վրա էին հարձակվել և նրանց ծեծել երիտասարդներ:
Միջադեպը ցուցադրվել է «azatutyun.am» կայքի ուղիղ եթերում, իսկ ավելի ուշ միջադեպի մասին «Ուսանողներին ծեծող Brabus-ի ուղևորները երիտասարդ ՀՀԿ-ականներ են» վերտառությամբ հրապարակում է եղել «politik.am» լրատվական կայքում:
Նշվում է, որ 62 ss 465 պետհամարանիշով «Մերսեդես G500» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորները առանձնակի դաժանությամբ ոստիկանության ներկայացուցիչների առջև ծեծել ու հայհոյել են փողոցում գտնվող երիտասարդներին, ապա նստել մեքենան ու հեռացել՝ առանց խոչընդոտի:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:
14:58 22/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈվքեր են Զեյթունում տեղի ունեցած անկարգությունների հեղինակները. (տեսանյութ)
12:56 22/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է քրեական գործ՝ զանգվածային հավաքներին մասնակցած աշակերտին ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ
11:41 19/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽուզարկություններ են կատարվում Մասիսում, այդ թվում՝ քաղաքապետի տանը

В деле о нападении на студентов на улице Гераци в Ереване появились двое подозреваемых 05/23/2018   10:34  |  Криминальная хроника
В расследуемом Следственным комитетом Армении уголовном деле о нападении на студентов на улице Гераци в апреле с.г. в Ереване появились двое подозреваемых.
По сведениям “ФактИнфо”, один из подозреваемых - Гор Амбарцумян, который является братом мэра города Масиса, а другой – директор масисского кладбища Арутюн.
Ранее агентство сообщило, что 16-го апреля на студентов на улице Гераци в Ереване напали и избили молодые парни. Инцидент попал в прямой эфир "azatutyun.am", а позже на сайте "politik.am" появилась публикация с заголовком “Избившие студентов пассажиры “Brabus” – молодые республиканцы”.
Отмечалось, что пассажиры автомобиля марки “Мерседес G500” с номерным знаком 62 ss 465 прямо на глазах у представителей Полиции подвергли жестокому избиению находившихся на улице молодых людей и нецензурно выражались в их адрес, а затем сели в машину и скрылись с места происшествия без каких-либо препятствий.