Անվտանգությանը վերաբերող հարցերում պետք է ամեն ինչ մի կողմ դնել և անցնել գործի. Տիգրան Աբրահամյան 05/22/2018 11:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Բանակի, զինված ուժերի շուրջ ակտիվ քննարկումները պետք է տեղափոխել գործնական, աշխատանքային հարթություն: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
«Ներկայումս մենք այնպիսի ժամանակահատվածում ենք, որ կանգնելու, իրար նեղացնելու, անցյալում եղած կամ չեղած խնդիրները իրար վրա գցելու ժամանակ չունենք:
Գոնե անվտանգությանը վերաբերող հարցերում, պետք է ամեն ինչ մի կողմ դնենք, կպնենք ընդհանուր գործին:
Պետք է հասկանալ, թե ինչ ունենք հիմա, որոնք են մեր առաջնահերթությունները ու որքան հնարավոր է արագ շարժվել դրանք լուծելու ուղղությամբ»,- գրառել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Советник президента Арцаха: в вопросах безопасности мы должны оставить все в стороне и взяться за общее дело 05/22/2018 12:27 | Лента новостей
Активные дискуссии вокруг армии и вооруженных сил следует перенести на практическую, рабочую плоскость, написал советник президента Республики Арцах(НКР) Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook.
“Мы сейчас живем в период, когда у нас нет времени останавливаться, обижать друг другу, сваливать вину за накопившиеся в прошлом проблемы друг на друга. Хотя бы в вопросах, касающихся безопасности, мы должны оставить все в стороне и взяться за общее дело”, - написал он.
По словам Тиграна Абрамяна, нужно понять, что у нас есть, обозначить наши приоритеты и как можно скорее предпринять шаги для их реализации.