ՀՀ զինված ուժերն անպատասխան չեն թողնի Հայաստանի հետ սահմանում Ադրբեջանի ինժեներական աշխատանքները. Արծրուն Հովհաննիսյան 05/20/2018   21:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ զինված ուժերը Հայաստանի հետ սահմանին Ադրբեջանի՝ դիրքերի բարելավման նպատակով ձեռնարկած ինժեներական աշխատանքները գնահատում են որպես սադրիչ գործողություն և անպատասխան չեն թողնի դրանք։   Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ադրբեջանական ԶՈւ-երը ՀՀ Ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում ձեռնարկել են ակտիվ ինժեներական աշխատանքներ նպատակ ունենալով՝ բարելավել դիրքերը: Հայկական զինված ուժերը զգուշացրել են, որ ինժեներական աշխատանքների ակտիվացումը, ինչպես նաև այլ սադրիչ գործողությունները առաջացնում են փոխհրաձգություն և, որպես, հետևանք, զոհեր: Հայկական զինված ուժերը բազմիցս կոչ են արել զերծ մնալ իրավիճակի անտեղի լարումից և զգուշացնում են, որ որևէ ապակայունացնող քայլ անպատասխան չի մնա»,- նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
19:52 21/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶինվորական հոսպիտալում զինծառայող է մահացել
15:16 15/07/2017Արծրուն Հովհաննիսյան. «Իսկանդեր»-ի հրթիռները խոցելն անհնար է ադրբեջանական որևէ համալիրով. Panorama.am
19:44 12/05/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանի ՊՆ-ը և այլ ուժային կառույցներ վերջին օրերին կեղծ հայտարարություններ են տարածում Ադրբեջանում հայկական հետախուզական ցանցի բացահայտման մասին
22:00 05/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքու գնալ ցանկացող ՀՀ ԶՈՒ-ի նախկին սպան երկու անգամ դատապարտվել է. Ա.Հովհաննիսյան
16:43 09/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողի մահվան մասին լուրերը իրականությանը չեն համապատասխանում
21:20 24/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավապահները զբաղվում են Լեհաստանում ՀՀ ԶՈՒ-ին մատակարարվող պահածոների վաճառքի մասին տեղեկատվությամբ

Армения предупреждает Азербайджан, что активизация инженерных работ на границе и другие провокации приводят к перестрелкам 05/21/2018   00:06  |  Лента новостей
Ереван предупреждает Баку, что активизация инженерных работ и другие провокационные действия на армяно-азербайджанской границе являются причиной перестрелок, и могут привести к нежелательным потерям. Об этом заявил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"В течение последних недель Вооруженные силы Азербайджана в некоторых частях армяно-азербайджанской границы проводят активные инженерные работы с целью улучшения и продвижение своих позиций. Вооруженные силы Армении периодически, в том числе за последние дни, предупреждали командование дислоцированных на границе с Арменией азербайджанских сил, что активизация инженерных работ и другие провокационные действия являются причиной перестрелок, могут привести к нежелательным потерям", - написал Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что ВС Армении периодически заявляли, что деструктивные шаги не могут остаться безответными и настоятельно призывали отказаться от действий, обостряющих обстановку.