Խուզարկություններ են կատարվում Մասիսում, այդ թվում՝ քաղաքապետի տանը 05/19/2018   11:41  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ապրիլի 22-ին Հայանիստ գյուղում տեղի ունեցած խուլիգանության միջադեպի գործով հիմա խուզարկություններ են կատարվում Մասիսում, այդ թվում՝ քաղաքապետի տանը: Այն քաղաքապետի, ինչպես նաև վերջինիս եղբոր՝ հանրահայտ Գոռ Համբարձումյանի, հայրական տունն է ու բնակության վայրը:
Մեր հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հայտնեց, որ քրեական գործով շարունակվում են կատարվել տարբեր քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի քննությունն ապահովելու նպատակով և դրա շրջանակներում միջնորդություններ են ներկայացվել խուզարկություններ կատարելու վերաբերյալ, «այդ թվում՝ Ձեր կողմից մատնանշված հասցեում»,- նշեց ՔԿ ներկայացուցիչը:
2018 թվականի ապրիլի 22-ին Մասիս բժշկական կենտրոնից ահազանգ էր ստացվել առ այն, որ «աջ սրունքի փափուկ հյուսվածքներ թափանցող հրազենային վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել Էջմիածին քաղաքի բնակիչը՝ ծնված 21.03.1958թ.:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 60-ամյա բնակիչը հրազենային վնասվածքն ստացել է Արարատի մարզի Հայանիստ-Հովտաշատ գյուղերի խաչմերուկի մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ, որտեղ մի շարք բնակիչներ մասնակցել են բողոքի ակցիային, փակել ճանապարհը։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արարատի մարզային քննչական վարչությունում ապրիլի 25-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով:
Ըստ ՔԿ պաշտոնական հաղորդագրության, փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել հրազեն կիրառած անձի ինքնության վերաբերյալ, ով Մասիս քաղաքի բնակիչ է:
2018 թվականի մայիսի 17-ին որոշում է կայացվել՝ Մասիս քաղաքի բնակչին՝ Ս.Կարապետյանին, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, և հայտարարվել հետախուզում:
11:23 15/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության պարզաբանումը՝ մայիսի 10-ին Բաղրամյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ
13:30 14/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԼենա Նազարյանը դիմել է ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին՝ ցուցարարների վրա հարձակում գործած վարորդի հետ կապված դեպքի առնչությամբ
18:49 03/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿ վարույթ է ընդունվել «Սիվիլնեթ»-ի լրագրողի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը
16:57 03/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔաշքշել են «Factor.am» կայքի լրագրողին, պոկել նրա լրագրողական վկայականը, ինչպես նաև՝ վնասել տեղում աշխատող օպերատորի տեխնիկան

Обыски проводятся в армянском Масисе, в том числе в доме мэра 05/19/2018   12:15  |  Криминальная хроника
По делу о хулиганском инциденте, произошедшем 22-го апреля в селе Айанист, проводятся обыски, в том числе в доме мэра города Масиса. Речь идет об отцовском доме мэра и его брата – Гора Амбарцумяна, где они и проживают.
В ответ на запрос “ФактИнфо” советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян сообщила, что в рамках уголовного дела продолжают проводиться следственные и иные процессуальные действия с целью обеспечения всестороннего расследования инцидента. В рамках дела были представлены ходатайства о проведении обыска, в том числе по указанному вами адресу”, - заявила представитель СК.
22 апреля 2018 года из медцентра Масиса поступило сообщение о том, что к ним с огнестрельным ранением голени был доставлен 60-летний житель Эчмиадзина.
В результате предпринятых мероприятий, 60-летний житель Эчмиадзина получил огнестрельное ранение во время потасовки, произошедшей на перекрестке дорог, ведущих в села Айанист и Овташат, где несколько местных жителей участвовали в акции протеста и перекрыли трассу.
По данному факту следственным управлением СК РА по Араратской области 25 апреля было возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 258 УК РА.
Согласно сообщению СК, добыты фактические данные о личность человека, применившего огнестрельное оружие: им оказался житель города Масиса.
17 мая было принято решение о привлечении жителя Масиса С. Карапеяна в качестве обвиняемого по части 1 статьи 235 и части 4 статьи 258 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Он объявлен в розыск.