Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա ևս 1-2 աստիճանով 05/18/2018 12:39 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 18-19-ը` հատկապես կեսօրից հետո, առավելապես հյուսիսային շրջաններում, 20-ին շրջանների զգալի մասում, 21-23-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 18-19-ը կբարձրանա 1-2, 20-21-ը կնվազի 3-4 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 18-19-ը՝ երեկոյան ժամերին, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 20-ին՝ կեսօրից հետո, 21-23-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

Дожди с грозами ожидаются в Армении в ближайшие дни 05/18/2018   13:11  |  Информационная платформа
Дожди и грозы ожидаются 18-19 мая после полудня преимущественно на севере Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки пройдут временами и в воскресенье, а также 21-23 мая в большинстве регионов республики. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., местами возможен град.
Температура воздуха 18-19 мая повысится на 1-2 градуса, а уже 20-21 мая – понизится на 3-4 градуса.
В отдельных районах Еревана 18-19 мая вечером возможны кратковременные дожди и грозы. Осадки пройдут в столице и 20 мая после полудня, а также временами 21-23 мая. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..