Ում ենք հայտարարում քաղաքացիական անհնազանդություն. Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում դադարեցնել բողոքի ակցիաները 05/17/2018   14:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում դադարեցնել անհնազանդության միջոցառումները և հնարավորություն տալ կառավարությանը աշխատել։ Այդ մասին նա հայտարարեց ֆեյսբուքյան իր էջում՝ ուղիղ եթերում:
Վարչապետը փողոցները փակած քաղաքացիներին հորդորեց ժամը 15։00-ից բացել փողոցները, դադարեցնել անհնազանդության ակցիաները և որևէ ճանապարհ որևէ նպատակով չփակել։
«Երբ մենք փակում էինք ճանապարհները և բողոքի ակցիաներ էինք իրականացնում, մենք դա անում էինք և համոզված, որ ՀՀ-ում չկա իշխանություն, որը ի վիճակի է լսել քաղաքացիներին, ապրել նրանց հոգսերով և լուծել քաղաքացիների խնդիրը և պաշտպանել քաղաքացիների իրավունքները:
Եվ հիմա, երբ Հայաստանում հաստատված է իշխանություն, որը հենց ժողովրդի որոշմամբ և մանդատով և ժողովրդի խնդիրները լուծելու համար է հասել իշխանության կարգավիճակի, ճիշտն ասած հասկանալի չէ, որ մենք ամենօրյա ռեժիմով փակում ենք ճանապարհները և իրականացնում ենք քաղաքացիական անհնազանդության գործողություն»,-ասաց Փաշինյանը՝ հավելելով,- ո՞ւմ ենք մենք անհնազանդություն հայտարարում, երբ մենք ակցիա ենք անում, անհնազանդության գործողություններ ենք անում, դա ուղղված է ՀՀ իշխանություններին, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունում այսօր հաստատված է քաղաքացու իշխանություն: Հետևաբար մենք ինքներս մե՞զ ենք անհնազանդություն հայտարարում:
Սա վարչապետը առանձնապես ճիշտ մոտեցում չի համարում:
14:35 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄայր Աթոռը պարզաբանում է տարածել Սևանի թերակղզու մոտ տեղի ունեցած բողոքի ցույցերի առնչությամբ
14:29 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տարոն, հեռացիր» և «Տարոն՝ քաղաքապետ»՝ վանկարկում են ցուցարարներն ու քաղաքապետի աջակիցները
13:22 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ակնկալում են, որ ես պետք է բացեմ Քրեակատարողական հիմնարկի դռները, ապա դա ճիշտ մոտեցում չէ. Փաշինյան
12:34 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հորդորում է դադար տալ և հանգիստ պայմաններում հարցերին լուծում տալ. նա հանդիպեց բողոքող քաղաքացիներին
12:30 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատի ցեմենտի գործարանում բողոքի ցույց է. աշխատակիցները պահանջում են աշխատավարձերի բարձրացում
11:19 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ինձ Տարոն Մարգարյանի հետ հավասար պատասխանատու եմ համարում ու երբեք չեմ հրաժարվի այդ պատասխանատվությունից. Դավթաշենի վարչական շրջանի ղեկավար
09:18 17/05/2018  |  ՄամուլՎտանգավոր ավանդույթ է ձևավորվում. «Ժողովուրդ»
18:45 16/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍա քաղաքացիական անհնազանդություն չէ, սա վանդալիզմ է. նախկին ՄԻՊ (լուսանկարներ)

Премьер-министр Армении призвал с 15:00 прекратить все акции гражданского неповиновения 05/17/2018   15:06  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в прямом эфире на своей странице в соцсети Facebook обратился к гражданам Армении с призывом прекратить с 15:00 все акции гражданского неповиновения.
"Когда раньше мы перекрывали дороги и проводили акции гражданского неповиновения, то  делали это, исходя из своего убеждения в том, что в Армении нет власти, которая в состоянии прислушаться  к требованиям граждан, готова решать их проблемы и защищать их права. Но сейчас, когда в Армении установилась власть, которая пользуется доверием народа, то возникает вопрос – против кого эти акции неповиновения проводятся в эти дни?", - заявил  Никол Пашиня, указав, что это неверный путь.
Он выразил надежду, что граждане осознают невозможность решения всех накопившихся проблем в одночасье.
Премьер предложил всем гражданам сформулировать свои требования и проблемы и представить министру территориального управления и развития.
“Предлагаю также обращаться с письмами и заявлениями в правительство Армении или же звонить на телефон "горячей лини" по номеру 117. Это нужно для того, чтобы ознакомиться со всем спектром проблем, и решать их институциональным путем", - заявил Пашинян.
14:41 17/05/2018Сторонники и противники мэра Еревана проводят акцию у здания столичной администрации
12:22 17/05/2018  |  Лента новостейПремьер-министр Армении прокомментировал требования активистов об отставке мэра Еревана
16:17 16/05/2018  |  Лента новостейТарон Маргарян обсудил с Валерием Осипяном ситуацию в мэрии Еревана
16:03 16/05/2018  |  Лента новостейКонтракция с участием сторонников Тарона Маргаряна проходит перед зданием мэрии Еревана
15:04 16/05/2018  |  Лента новостейСитуация в здании мэрии Еревана остается напряженной
14:38 16/05/2018  |  Лента новостейМэрия Еревана просит главу Полиции принять меры в связи с вторжением активистов в здание столичной администрации
13:46 16/05/2018  |  Лента новостейПротестующие в Ереване прорвались в здание столичной администрации и требуют отставки мэра