ՊՆ-ն պարզաբանումը՝ զինկոմիսարիատների աշխատակիցների բողոքի վերաբերյալ 05/16/2018   14:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ ՊՆ Դավիթ Տոնոյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն: Նախարարը մանրամասն ծանոթացել է զինկոմիսարիատների հետ կապված խնդրին և տվեց հանձնարարականներ, շարունակել օպտիմալացման հայեցակարգի իրականացման ուղղված աշխատանքները: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Մասնավորապես, պարզաբանումը վերաբերում է այսօր առավոտվանից կառավարության շենքի մոտ զինկոմիսարիատների օպտիմալացման դեմ բողոքող քաղաքացիներին պահանջներին:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նաև գրառել է՝ միևնույն ժամանակ նախարարը հանձնարարել է մեկ շաբաթյա ժամկետում նրան ներկայացնել համապատասխան առաջարկներ և լուծումներ անձնակազմի աշխատանքով ապահովման խնդիրների վերաբերյալ:

В Минобороны Армении отреагировали на протестную акцию сотрудников военкоматов 05/16/2018   15:31  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян сегодня провел совещание. Глава Минобороны детально ознакомился проблемами, связанными с военными комиссариатами и дал поручения продолжить работы по реализации концепции оптимизации. Об этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян.
Отметим, что сегодня с утра перед зданием правительства проходит акция протеста против оптимизации военкоматов.
Арцрун Ованнисян сообщил, министр при этом поручил в течение недели представить ему соответствующие предложения и решения относительно проблемы обеспечения персонала работой.