Հակառակորդի կրակոցից հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում ստացած զինծառայողը տեղափոխվում է Երևան 05/15/2018 12:38 | Արտակարգ պատահարներ
Հակառակորդի արձակած կրակոցի հետևանքով հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում ստացած Շամխալ Սեյրանի Պետրոսյանը այս պահին տեղափոխվում է Երևան: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Պետրոսյանը տեղափոխվել էր զինհոսպիտալ, որտեղ վիրահատվել էր, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:

Раненного в результате обстрела с азербайджанской стороны военнослужащего перевозят в Ереван 05/15/2018   12:48  |  Карабахский конфликт
Военнослужащего Армии обороны Арцаха Шaмхал Петросян, получившего сквозное огнестрельное пулевое ранение в области брюшной полости в результате обстрела с азербайджанской стороны, перевозят в Ереван. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook. Напомним, инцидент произошел 13 мая с.г.
Ранее сообщалось, что солдат-срочник, сержант Шaмхал был доставлен в военный госпиталь, где его прооперировали. Его состояние оценивается как тяжелое.
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту покушения на убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма.Уголовное дело возбуждено по факту попытки убийства противником армянского военнослужащего