Արփինե Հովհաննիսյանն առաջարկում է քննարկել վարչապետի ենթակայության կառույցների հարցը 05/15/2018 13:24 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր առաջարկել է փոփոխություններ կատարվել Կառավարության գործունեության մասին օրենքում:
ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Արփինե Հովհաննիսյանը կարծիք հայտնեց, որ նոր հռչակված քաղաքականության շրջանակներում մի շարք հարցեր պետք է հստակեցվեն:
«Մասնավորապես, խոսքը վերաբերում է նրան, որ վարչապետի ենթակայության և կառավարության ենթակայության տակ գտնվող մարմինների հարաբերակցության փոփոխություն պետք է լինի: Ըստ էության հասունանում է որոշակի փոփոխություններ կատարելու ժամանակը, և ես կարծում եմ, որ ճիշտ կլինի, որ անդրադարձ կատարվի այդ փոփոխություններին», ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ մի քանի ամիս առաջ ՀՀԿ-ն կողմ քվեարկեց Կառավարության գործունեության մասին օրենքին, որով ուժային կառույցները ենթարկվում են անմիջապես վարչապեին:

Вице-спикер НС Армении предлагает обсудить вопрос о подотчетных премьер-министру структурах 05/15/2018   13:44  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Арпине Ованнисян предлагает внести изменения в закон РА о деятельности правительства. Об этом сообщает Lragir.am.
На сегодняшнем заседании постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека Арпине Ованнисян заявила, что в рамках новопровозглашенной политики возникли ряд вопросов, которые нуждаются в уточнении.
"В частности, речь идет о необходимости изменения соотношения органов, подотчетных премьер-министру и правительству. По сути дела назревает время для внесения определенных изменений, и я полагаю, что будет правильно, если мы коснемся этих поправок", - сказала она.
Напомним, что несколько месяцев назад Республиканская партия Армении проголосовала за закон о деятельности правительства, согласно которому силовые ведомства подчиняются непосредственно премьер-министру.