Սոչիում կայացել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի հետ 05/14/2018   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սոչիում կայացել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի  հանդիպումը Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի հետ: Երկու առաջնորդները Սոչի են ժամանել՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի հերթական նիստին:
Ինչպես Սոչիից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, վարչապետ Փաշինյանը նշեց Հայաստանի պատրաստակամությունը զարգացնելու Մոլդովայի հետ քաղաքական, տնտեսական հարաբերությունները:
Նախագահ Դոդոնը շնորհավորեց Փաշինյանին վարչապետ դառնալու կապակցությամբ, մաղթեց հաջողություններ: «Մոլդովայի և Հայաստանի երկկողմ հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են: Ակնկալում եմ, որ հետագայում ևս մեր փոխշահավետ հարաբերությունները կամրապնդվեն ի շահ երկու երկրների»,-ընդգծեց Իգոր Դոդոնը:
ՀՀ վարչապետի աշխատանքային այցի ընթացքում տեղի է ունենալու Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Նախատեսված են հանրապետության վարչապետի այլ երկկողմ հանդիպումներ, այդ թվում՝ ԵԱՏՄ հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանի հետ:

Премьер-министр Армении провел переговоры с президентом Молдовы в Сочи 05/14/2018   11:47  |  Лента новостей
В Сочи состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Молдовы Игоря Додона. Лидеры двух стран прибыли в Сочи для участия в заседании Высшего евразийского экономического совета.
Как сообщает корреспондент “Арменпресс” из Сочи, премьер-министр Пашинян заявил о готовности Армении развивать политические и экономические отношения с Молдовой.
Додон поздравил Пашиняна с назначением на пост премьер-министра Армении, пожелав ему успехов.
“Двусторонние отношения Молдовы и Армении динамично развиваются. Рассчитываю на дальнейшее укрепление наших взаимовыгодных отношений во благо двух стран”, - подчеркнул Игорь Додон.
На полях саммита ЕАЭС запланирована также встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента РФ Владимира Путина.В Сочи пройдет первая личная встреча Пашиняна и ПутинаОжидается, что Пашинян проведет и другие двусторонние встречи, в том числе с председателем коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Тиграном Саркисяном.
16:24 10/11/2017  |  Лента новостейПрезиденты Армении и Молдовы высоко оценили итоги переговоров в Ереване