Կայացավ Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների հեռախոսազրույցը 05/11/2018 14:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 11-ին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլու հետ։ Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները բարձր գնահատեցին երկու երկրների միջև առկա սերտ բարիդրացիական հարաբերությունները և վերջիններիս զարգացման դրական դինամիկան։
Երկուստեք պատրաստակամություն հայտնվեց առավել խորացնել փոխշահավետ գործընկերությունն ամենատարբեր ոլորտներում, ինչի համար առկա են բոլոր նախադրյալները։
Զրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն ու Գիորգի Կվիրիկաշվիլին պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին հանդիպել մոտ ապագայում։

Премьер-министры Армении и Грузии договорились о встрече в ближайшее время 05/11/2018   14:13  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня, 11 мая, провел телефонный разговор со своим грузинским коллегой Георгием Квирикашвили. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Беседа состоялась по инициативе армянской стороны.
Собеседники высоко оценили установившиеся между двумя странами тесные добрососедские отношения и положительную динамику в их развитии.
Премьер-министры Армении и Грузии выразили готовность к дальнейшему углублению взаимовыгодного партнерства в различных сферах, указав на наличие всех предпосылок для этого.
В ходе беседы Никол Пашинян и Георгий Квирикашвили договорились о встрече в ближайшем будущем.
15:58 26/03/2018  |  Лента новостейВице-спикер парламента Армении заявил о необходимости активизации связей с Грузией по всем направлениям