Սպանություն Երևանում. ձերբակալվել է տուժողի եղբայրը 05/10/2018   12:20  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևանում 61-ամյա տղամարդու սպանության դեպքի առթիվ. ձերբակալվել է վերջինիս եղբայրը: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018թ. մայիսի 9-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Ամառանոցային 1-ին տարածքի տներից մեկի հարակից այգում հայտնաբերվել է 1956թ. ծնված Ա.Ասոյանի դիակը՝ գլխի գագաթային-ծոծրակային, ձախ քունքային շրջանների և ստորին վերջույթների բազմաթիվ կտրած-պատռված վնասվածքներով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ  Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ձեռնարկված անհրաժեշտ միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է տուժողի եղբայրը՝ ծնված 1966թ.: Փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ տուժողին կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքները պատճառվել են կացնով հարվածներ հասցնելու հետևանքով:

Мужчина задержан по подозрению в убийстве брата в Ереване 05/10/2018 12:50 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту убийства 61-летнего мужчины, задержан его брат. Об этом сообщается на официальном сайте СК РА.
9-го мая 2018 года, около 23:30 в саду одного из домов на первом участке в квартале Амараноцаин в Ереване было обнаружено тело А. Асояна(1956 г.р.) с множественными резано-рваными ранами в теменно-затылочной области головы, а также в области левого виска и нижних конечностей.
По данному факту следственным отделом по административным районам Малатия-Себастия СУ СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") УК РА.
В результате предпринятых необходимых мероприятий установлены ряд имеющих существенное значение обстоятельств инцидента, личность предполагаемого преступника, который является братом потерпевшего(1966 г.р.). Добыты фактические данные о том, что несовместимые с жизнью ранения потерпевший получил от ударов топором.
"52-летний мужчина задержан. Обнаружено орудие преступления – топор. Назначена судебно-медицинская экспертиз тела.Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на объективное, полное и всестороннее расследование обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.