Խաչիկ Ասրյանը հայտարարել է սպորտի և երիտասարդության հարցերի փոխնախարարի պաշտոնն ու ՀՀԿ-ն լքելու մասին 05/10/2018   10:22  |  Քաղաքական
«Հայոց արծիվներ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը հրաժարական է տվել Հայաստանի Հանրապետության սպորտի և երիտասարդության հարցերի փոխնախարարի պաշտոնից:
Նա հայտնել է նաև Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից դուրս գալու որոշման մասին: Այս մասին ասվում է տարածված հայտարարության մեջ:
Ասրյանը տեղեկացրել է նոր կուսակցություն հիմնելու մասին. «Քննության առնելով «Հայոց Արծիվների» Խորհրդի անդամների, բոլոր մասնաճյուղերի ղեկավարների  վերլուծությունները, առաջարկները և  45.117 անդամների անկեղծ ցանկությունը, որոշում ընդունվեց.   15-ամյա գործունեության արդյունքում Հայաստանում 301 մասնաճյուղ հիմնադրած «Հայոց Արծիվներ» հայրենասիրական հասարակական  կազմակերպության ամուր հիմքի վրա ստեղծել նոր` «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը»:
Նա հայտնել է, որ բոլոր հարցերի պատասխանները կհնչեն «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան»  կուսակցության առաջիկայում կայանալիք հիմնադիր համագումարում:
13:56 08/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱԻՆ լրատվական ծառայությունը հերքում է Դավիթ Տոնոյանի՝ հրաժեշտի հավաքներին մասնակցելու վերաբերյալ լուրերը
10:48 08/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ նախագահ Վարդան Հարությունյանը հրաժարականի դիմում չի ներկայացրել. Պարզաբանում
09:18 08/05/2018  |  ՄամուլԲոլորը եղել են հանգիստ և թիմով հեռանալու որոշմամբ՝ բացի մի քանի հոգուց. «Հրապարակ»

Главный "Армянский орел" Хачик Асрян заявил о своей отставке с поста замглавы Минспорта и выходе из РПА 05/10/2018   10:59  |  Политика
Председатель ОО "Армянские орлы" Хачик Асрян заявил о своей отставке с поста заместителя министра по делам спорта и молодежи РА и выходе из Республиканской партии Армении. Об этом сообщил он сам в распространенном им в четверг заявлении.
Хачик Асрян заявил о планах основать новую партию.
Решение было принято по итогам рассмотрения представленного руководством патриотической общественной организации "Армянские орлы" анализа и предложений, а также искреннего желания 45.117 членов этой организации.
"По результатам 15-летней деятельности было принято решение создать на твердой основе учредившей в Армении 301 филиал организации "Армянские орлы", новую партию - "Армянские орлы: Единая Армения"",- говорится в заявлении.