Նիկոլ Փաշինյանի և Բակո Սահակյանի գլխավորությամբ ԱՀ ՊԲ շտաբում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն 05/09/2018   15:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ այցելել է ԱՀ Պաշտպանության բանակի շտաբ, որտեղ տեղի է ունեցել ծառայողական խորհրդակցություն: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարներին զեկուցել է առաջնագծի օպերատիվ իրավիճակը: Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի ռազմական համագործակցության հետագա խորացմանը և հակառակորդին զսպելու մեխանիզմների կատարելագործմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ վերջին մեկ ամսվա ընթացքում տեղի ունեցած իրադարձությունները ևս ցույց են տվել, որ հայկական բանակը գտնվում է ինստիտուցիոնալ բարձր մակարդակի վրա:  Վարչապետն ընդգծել է, որ զինված ուժերի հետ կապված բոլոր խնդիրները գտնվելու են ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում:

Левон Мнацаканян доложил премьер-министру Армении и президенту Арцаха об оперативной ситуации на передовой 05/09/2018   16:32  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Республике Арцах(Нагорно-Карабахской Республике) премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент НКР Бако Саакян посетили штаб Армии обороны Арцаха, где состоялось служебное совещание. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Командующий Армией обороны, министр обороны Арцаха генерал-лейтенант Левон Мнацаканян доложил главу двух армянских государств об оперативной ситуации на передовой. В ходе совещания обсуждался широкий спектр вопросов, касающихся дальнейшего углубления военного сотрудничества Армении и Арцаха и усовершенствования механизмов сдерживания противника.
Никол Пашинян отметил, что произошедшие за последний год события еще раз показали, что армянская армия находится на высоком институциональном уровне. Премьер-министр подчеркнул, что все связанные с вооруженными силами проблемы будут находиться в центре внимания правительства Армении.