Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Պուտինին ՌԴ նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ 05/08/2018 13:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Ուղերձում ասվում է.
«Հարգարժան Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Ձեր բազմամյա պետական գործունեությունը, հարուստ քաղաքական փորձն ու ի շահ Ռուսաստանի բարգավաճման և այդ երկրի քաղաքացիների բարօրության՝ նախանշված նպատակներին հասնելու հետևողականությունն արժանացրել են Ձեզ բարձր հեղինակության և հայրենակիցների խորը հարգանքին:
Այսօր ցանկանում եմ հատուկ ընդգծել անձամբ Ձեր հսկայական ավանդը մեր երկրների միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում՝ միջպետական փոխգործակցության ողջ սպեկտրով, այդ թվում և համագործակցությունը քաղաքական, տնտեսական, ռազմական, ռազմա-տեխնիկական, գիտական, հումանիտար և այլ ոլորտներում:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեր սկզբունքային դիրքորոշումը և հետևողական ջանքերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ ու արդար կարգավորման հարցում:
Ցանկանում եմ Ձեզ, հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, քաջ առողջություն և նոր հաջողություններ Ձեր պետական գործունեությունում, իսկ Ռուսաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Армен Саркисян поздравил Путина со вступлением в должность президента России 05/08/2018 13:52 | Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян направил накануне поздравительное послание Владимиру Путину в связи со вступлением в должность президента РФ.
"Уважаемый Владимир Владимирович, сердечно поздравляю Вас в связи со вступлением в должность президента России. Ваша многолетняя государственная деятельность, богатый политический опыт, а также последовательность в достижении поставленных целей на благо процветания России и благоденствия граждан страны удостоили Вас высокого авторитета и глубокого уважения соотечественников", - говорится в послании Армена Саркисяна, опубликованном на сайте президента РА.
Президент Армении особо подчеркнул огромный личный вклад Путина в дело укрепления союзнических отношений между двумя странами по всему спектре межгосударственного взаимодействия, включая сотрудничество в политической, экономической, военной, военно-технической, научной, гуманитарной и других сферах.
Армен Саркисян отметил, что в Армении высоко оценивают принципиальную позицию и последовательные усилия Путина в вопросе мирного и справедливого решения нагорно-карабахского конфликта.
"Желаю Вам, уважаемый Владимир Владимирович, крепкого здоровья и новых успехов в Вашей государственной деятельности, а всем гражданам России - благополучия и процветания", - отмечается в поздравлении президента.