ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը կշարունակի լինել ամենակարգապահ, ամենակազմակերպված եւ ամենաարդյունավետ կառույցներից մեկը մեր երկրում 05/07/2018   15:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին գործուն մասնակցություն ցուցաբերելու եւ ծառայողական պարտականությունները բարձր արդյունավետությամբ կատարելու համար մայիսի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհակալագրերով են պարգեւատրվել պետական համակարգի աշխատակիցներ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանն իր խոսքում նշել է, որ նախապատրաստական փուլում մասնագիտական մոտեցումը եւ արհեստավարժությունը նախապայման ստեղծեցին, որպեսզի արարողությունը բարձր գնահատականի արժանանա ինչպես երկրի քաղաքական ղեկավարության, այնպես էլ միջազգային կառույցների ու հյուրերի կողմից:
Արա Սաղաթելյանը մասնավորապես ընդգծել է, որ խորհրդարանն ունի իրավիճակը կայունացնող առաքելություն, ինչը հատկապես կարեւոր է այս շրջանում՝ փաստելով, որ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը քաղաքական ուժերից անկախ մասնագիտական գործունեություն իրականացնող մարմին է եւ անկախ քաղաքական հանգամանքներից պարտավոր է շարունակել լինել ամենակարգապահ, ամենակազմակերպված եւ ամենաարդյունավետ կառույցներից մեկը մեր երկրում:
Շնորհակալություն հայտնելով կատարված եւ կատարվող աշխատանքների համար՝ Արա Սաղաթելյանը հավելել է, որ Ազգային ժողովի աշխատակազմը, լինելով ապաքաղաքական մարմին, անկախ յուրաքանչյուրի անձնական մոտեցումներից եւ համակրանքից, պետք է շարունակի ապահովել հավասար պայմաններ Ազգային ժողովում ներկայացված բոլոր քաղաքական ուժերի համար:
09:09 19/01/2018  |  ՄամուլԱԺ աշխատակիցների ատեստավորումը շարունակվում է. «կտրվել» են աշխատակիցներից 2-ը. «Հրապարակ»
09:18 27/12/2017  |  ՄամուլԱԺ-ում կլուծարվեն գործերի կառավարչությունը, վարչություններ, այդ թվում՝ լրատվականը. «Հրապարակ»
16:08 12/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿներդրվի էլեկտրոնային կառավարման համակարգ, աշխատակազմը կօպտիմալացվի
10:10 10/06/2017  |  ՄամուլՈրոշել են ԱԺ աշխատակազմը շեշտակի կրճատել. մի շարք բաժիններ կմիավորվեն, կանվանափոխվեն. «Հրապարակ»
09:15 23/05/2017  |  ՄամուլԱզգային ժողովի աշխատակազմում կրճատումներ կլինեն. «Ժամանակ»
09:05 06/04/2017  |  ՄամուլԽառնաշփոթ ԱԺ-ում. «Հրապարակ»
08:16 19/03/2015  |  Մամուլ «Եվրանեսթի» մասնակիցների ընթրիքին Աժ աշխատակազմի աշխատակիցները սելֆի են արել ու տեղադրել Ֆեյսբուքում. «Հրապարակ»
09:12 06/02/2015  |  ՄամուլԱԺ աշխատակազմի ղեկավարն սկզբում նշանակումներ է կատարում, հետո՝ մրցույթ հայտարարում. «Չորրորդ իշխանություն»

Ара Сагателян: Аппарат НС Армении и впредь будет одной из самых дисциплинированных, организованных и эффективных структур 05/07/2018   15:39  |  Лента новостей
За действенное участие в подготовительных работах к специальному заседанию Национального Собрания Армении, посвящённому вступлению в должность президента РА Армена Саркисяна, и исполнение с высокой эффективностью служебных обязанностей 5 мая благодарственными грамотами председателя НС РА были награждены работники государственной системы.  Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС А.Сагателян в своем слове отметил, что на подготовительном этапе профессиональный подход и слаженная работа создали предпосылки, чтобы церемония удостоилась высокой оценки как политического руководства страны, так и  международных структур и гостей.
Ара Сагателян, в частности, отметил, что парламент наделен стабилизирующей положение миссией, что особенно важно в настоящее время. Он подчеркнул, что Аппарат НС, независимо от политических сил, орган, осуществляющий профессиональную деятельность, и независимо от политических обстоятельств обязан и впредь оставаться одной из самых дисциплинированных, организованных и эффективных структур в нашей стране.
Поблагодарив за выполненную и исполняемую работу, Ара Сагателян добавил, что  Аппарат НС, являясь аполитичным органом, независимо от личных подходов и симпатий каждого, должен продолжать обеспечивать равные условия для всех представленных в парламенте политических сил.