Մուտք էր գործել բանկ կրակել առաստաղին և գումար պահանջել. մանրամասներ HSBC բանկի ավազակային հարձակումից (տեսանյութ) 05/07/2018 13:34 | Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 3-ին HSBC բանկի «Կոմիտաս» մասնաճյուղի վրա կատարված զինված ավազակային հարձակման դեպքով «Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ է հայտնի դարձել:
Մասնավորապես, ոստիկանության գնդապետ Դանիել Դանիելյանը, մուտք գործելով բանկ, իր մոտ եղած հրազենով կրակել է առաստաղին և գումար պահանջել, սակայն բանկի անվտանգության աշխատակիցները փորձել են նրան վնասազերծել և հենց այդ ժամանակ էլ ավազակային հարձակում կատարած անձը կրակել է Խաչատուր Գալստյանի վրա, ով տեղում մահացել է: Այս մասին տեղեկացնում է Ոստիկանությունը:
Այդ ամենից հետո ավազակային հարձակում կատարած անձին հաջողվել է բանկից տարբեր արտարժույթի գումար հափշտակել և դիմել փախուստի, սակայն նրան չի հաջողվել հեռու գնալ:
Ոստիկանները շարունակել են նրան հետապնդել և վերջինս այդ ժամանակ ևս կրակել է ոստիկանների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի ոստիկան Արա Շախգուլյանը, ում կյանքը փրկել չի հաջողվել և հիվանդանոցում ժամեր անց մահացել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք նաև, որ ավազակային հարձակում կատարած անձը իրեն հետապնդելու ժամանակ դանակահարել է անվտանգության աշխատակից Արամ Մկրտչյանին:
Հիշեցնենք, որ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ բանկից ավազակային հարձակում կատարելուց հետո պարզվել է, որ հափշտակվել է տարբեր արտարժույթի թղթադրամներ՝ 79.200.000 ՀՀ դրամ, 110.000 ԱՄՆ դոլար, 39.690 եվրո, 242.240 ՌԴ ռուբլի, 2.980 կանադական դոլար, 200 ավստրալիական դոլար և 700 ՄԱԷ դիրհամ:

Стали известны новые подробности вооруженного нападения на филиал банка HSBC в Ереване(Видео) 05/07/2018   13:50  |  Криминальная хроника
“ФактИнфо” стали известны новые подробности совершенного 3 мая вооруженного нападения на филиал банка HSBC на проспекте Комитаса в Ереване.
В частности, полковник Полиции Даниел Даниелян, проникнув в здание банк, из имевшего при нем оружия выстрелил в потолок и потребовал отдать ему деньги, однако сотрудники службы безопасности банка попытались обезвредить его. В это момент грабитель открыл стрельбу по Хачатуру Галстяну, который скончался на месте.
После этого злоумышленник украл крупную сумму денег в различных валютах и обратисля в бегство, однако ему не удалось далеко уйти.
Полицейские стали преследовать его, тогда и беглец открыл стрельбу по правоохранителям, в результате которой огнестрельное ранение получил сотрудник полка ППС управления Полиции по Еревану Ара Шахгулян, который спустя несколько часов скончался в больнице.
Ранее сообщалось, что в ходе преследования грабить ранил ножом охранника Арама Мкртчяна.
Напомним, по сведениям “ФактИнфо”, грабитель в маске похитил из банка 79.200.000 драмов, 110.000 долларов США, 39.690 евро, 242.240 рублей, 2.980 канадских долларов, 200 австралийских долларов и 700 дирхамов.