Դերասանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ սպանության համար. նա կալանավորվել է 05/07/2018   12:00  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով առաջադրվել է մեղադրանք՝ Երևանում 26-ամյա երիտասարդի սպանության համար: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2018 թվականի մայիսի 4-ին Երևան քաղաքի Կարմիր բլուր 2-րդ փողոցի տներից մեկի դիմաց հայտնաբերվել է Երևան քաղաքի բնակիչ, 1992թ. ծնված Գոռ Գասպարյանի դին՝ կրծքավանդակի, որովայնի և գլխի շրջանում կտրած-ծակած վնասվածքներով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, ստեղծվել է քննչական խումբ:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1995թ.:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են դեպքի վայրի մոտակայքում տեղակայված անվտանգության տեսախցիկների՝ տվյալ օրվա տեսագրությունները, որոնք ենթարկվել են զննության, hարցաքննվել մի շարք անձինք:
Ձեռք բերված բավարար փաստական տվյալների հիման վրա՝ Երևանի՝ 1995թ. ծնված բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Актер взят под стражу по обвинению в убийстве жителя Еревана 05/07/2018   12:21  |  Криминальная хроника
Жителю Еревана предъявлено обвинение в убийстве 26-летнего молодого человека. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Ранее СК сообщил, что 4 мая 2018 года напротив одного из домов, расположенных на второй улице в местечке Карми блур в Ереване, было обнаружено тело жителя Еревана Гора Гаспаряна(1992 года рождения) с колото-резаными ранами в области грудной клетки, брюшной полости и головы.
По данному факту следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа.
В результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлены ряд обстоятельств произошедшего, личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1995 г.р.)
В ходе предварительного следствия были получены сделанные в день инцидента записи с  установленных на месте камер видеонаблюдения, которые были просмотрены. Были также допрошены ряд лиц.
На основе добытых достаточных фактических данных жителю Еревана(1995 г.р.) предъявлено обвинение по признакам части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА.
"Следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего, обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования', - отмечается в сообщении.