Հարուցվել է քրեական գործ` զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ 05/06/2018   18:48  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող, շարքային Լևոն Արսենի Թորոսյանի մահվան հանգամանքները: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ՔԿ-ի ֆեյսբուքյան էջից:
Զինծառայող Լ.Թորոսյանի դին հայտնաբերվել է 2018թ. մայիսի 6-ին՝ ժամը 07:30-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում` ծնոտի ստորին և գլխի գագաթային շրջաններում ստացած միջանցիկ հրազենային գնդակային մահացու վիրավորումով (ծնոտի շրջանում  հրազենային վնասվածքը մուտքային է, իսկ գագաթային հատվածում` ելքային):
Վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ` զինծառայողի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու, հնարավոր վարկածներն ստուգելու ուղղությամբ:
15:12 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում զինվոր է մահացել
22:02 09/04/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԶինվորը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել կրծքավանդակի շրջանում
11:11 29/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում զինվոր է զոհվել
12:46 09/01/20182017 թ. ՀՀ Զինված ուժերում և ԼՂ Պաշտպանության բանակում մահացության դեպքերի մասին
10:16 23/11/2017  |  ՄամուլԵթե անգամ ադրբեջանցի դիպուկահարն է սպանության հեղինակը, դա դեռ չի նշանակում, թե այս կողմում մեղավորներ չեն կարող լինել. «Հժ»
23:07 04/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԶինվորները բեկորային վնասվածքներ են ստացել՝ պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով
12:31 22/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողն ինքնասպանություն է գործել. մեկ անձ ձերբակալվել է
14:54 21/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է կրտսեր սերժանտը

Следственный комитет Армении выясняет обстоятельства смерти военнослужащего Левона Торосяна 05/07/2018   11:41  |  Криминальная хроника
Шестым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для установления обстоятельств гибели военнослужащего срочной службы, рядового Левона Арсеновича Торосяна. Об этом сообщается на сайте СК Армении в соцсети Facebook.
Тело военнослужащего Л. Торосяна со смертельными сквозными огнестрельными ранениями в области челюсти и темени было обнаружено 6 апреля 2018 года, примерно в 07:30, на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части министерства обороны Армении.
Шестым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(“Доведение до самоубийства”)  УК РА.
“Назначена судебно-медицинская экспертиза, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия , направленные на установление всех обстоятельств смерти военнослужащего, проверку возможных версий”, - отмечается в сообщении.