Ժամկետային զինծառայողի մահվան դեպքով գործ է հարուցվել ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով 05/04/2018 11:57 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Արտյոմի Գասպարյանի մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. մայիսի 4-ին՝ ժամը 01:10-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում բերանի խոռոչի շրջանում ստացած հրազենային գնդակային մահացու վիրավորումով հայտնաբերվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Արտյոմի Գասպարյանը:
Վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ` զինծառայողի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու, հնարավոր վարկածները ստուգելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту гибели военнослужащего в Армении 05/04/2018   12:10  |  Криминальная хроника
Шестым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследования для установления обстоятельств гибели военнослужащего Артура Гаспаряна.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 4-го мая с.г., около 01:10, на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Минобороны РА было обнаружено тело солдата-срочника, рядового Артура Гаспаряна со смертельным огнестрельным ранением в области ротовой полости.
Шестым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(“Доведение до самоубийства”) УК РА
"Назначена судебно-медицинская экспертиза, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств смерти военнослужащего, проверки возможных версий", - отмечается в сообщении.