«Ելք» և «Ծառուկյան» խմբակցությունները չեն մասնակցի ՍԴ անդամի ընտրության քվեարկությանը 05/04/2018 10:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» և «Ելք» խմբակցությունները չեն մասնակցի Սահմանադրական դատարանի անդամի ընտրության քվեարկությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը նախագծերից մեկի քվեարկության ժամանակ վարման կարգի վերաբերյալ ելույթ ունեցավ և հայտարարեց, որ «Ծառուկյան» խմբակցությունը ՍԴ անդամի ընտրության քվեարկությանը չի մասնակցելու:
ՍԴ անդամի ընտրության քվեարկությանը չմասնակցելու մասին հայտարարեց նաև «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանը:
Մայիսի 4-ին, ժամը 10:30-ին տեղի կունենա Սահմանադրական դատարանի անդամի ընտրության քվեարկությանը: ՀՀ նախագահը ՍԴ անդամի պաշտոնում առաջադրել է Էմիլ Բաբայանի թեկնածությունը:

Фракции «Елк» и «Царукян» не примут участия в голосовании по выборам члена КС Армении 05/04/2018   10:56  |  Лента новостей
Парламентские фракции «Елк» и «Царукян» не примут участия в голосовании по выборам члена Конституционного суда Армении.
Как передает информагентство «Арменпресс», депутат от фракции «Царукян» Наира Зограбян заявила, что фракция «Царукян» не примет участия в голосовании по выборам члена Конституционного суда.
О том же заявил депутат от фракции «Елк» Артак Зейналян.
Голосование по кандидатуре Эмиля Бабаяна на пост члена Конституционного суда намечено на 4-го мая, в 10:30.