Նախագահ Արմեն Սարգսյան. Մեր ժողովուրդը կրկին անգամ ցույց տվեց, որ ճակատագրական պահին ունակ է համախմբվելու և ազգանպաստ որոշումներ կայացնելու 05/03/2018   13:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ուղերձ է հղել, որում ասվում է.
Հանրապետությունում առկա քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու նպատակով երեկվա ընթացքում տարբեր մակարդակներով հագեցած քննարկումներից հետո ներգրավված քաղաքական ուժերը հանդես եկան հայտարարություններով, որով տրամաբանական ավարտին են հասցվում երկրում ծավալված ժողովրդավարական զարգացումները:
Այս կապակցությամբ ողջունում եմ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած համաժողովրդական շարժման, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության, Բարգավաճ Հայաստանի, Ելք դաշինքի և ՀՅԴ պատասխանատու կեցվածքը, որը բխում է Հայաստանի և մեր ժողովրդի գերակա շահերից և դուռ բացում ազգային համերաշխության:
Սրանով մեր ժողովուրդը կրկին անգամ ցույց տվեց, որ ճակատագրական պահին ունակ է համախմբվելու և ազգանպաստ որոշումներ կայացնելու:
Այս օրերին Հայաստանը համաշխարհային հանրության ուշադրության կենտրոնում է: Մենք անցնում ենք փորձությունների միջով և վստահ եմ, որ մայիսի 8-ին կամրագրվեն հանուն բարեփոխումների համազգային շարժման ձեռքբերումները, որի մեջ իրենց մասն ունեն բոլորը՝ քաղաքական ուժերից սկսած մինչև մեր ժողովրդի բոլոր հատվածները Հայաստանում, Արցախում թե Սփյուռքում:
Այն կբարձրացնի մեր հեղինակությունը և վարկն աշխարհում:
Այս ամենի մեջ ուզում եմ հատկապես բարձր գնահատել մեր պայծառ երիտասարդության ներգրավվածությունը և վճռորոշ դերը: Երիտասարդություն, որն իր ստեղծարար եռանդով, նպատակասլացությամբ եւ հանդուրժողականությամբ այս բախտորոշ օրերին ամենուր սփռում էր լույս, համերաշխություն, սեր և հավատ:
Հպարտ եմ մեր ժողովրդով՝ Հայաստանի հպարտ քաղաքացիներով, մեր միասնականությամբ և համերաշխությամբ: Հավատացած եմ և տեսնում եմ, որ արդեն սկսել ենք կերտել նոր Հայաստան, որը դեպի իրեն է քաշելու մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին, իր մեջ կուտակելու և իրացնելու է նրանց տաղանդը, ձեռներեցությունը և եռանդը:
13:35 03/05/2018  |  ՔաղաքականՇարմազանովը վստահեցնում է՝ ՀՀԿ-ն կսատարի վարչապետի ընտրությանը
13:33 03/05/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանի առաջադրման համար անհրաժեշտ թվով ստորագրություններն արդեն կան
12:48 03/05/2018  |  ՔաղաքականԱղվան Վարդանյանը մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել
12:04 03/05/2018  |  ՔաղաքականԱԺ երեք խմբակցություններ ստորագրահավաք են սկսել վարչապետի պաշտոնում Փաշինյանի թեկնածությունն առաջադրելու համար
10:00 03/05/2018  |  ՄամուլՊՆ-ում լարված վիճակ է. «Ժողովուրդ»
09:31 03/05/2018  |  ՄամուլԱԺ նիստերը բոյկոտելու տրամաբանությունը. «Ժամանակ»
18:21 02/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՃանապարհների փակման հետևանքով դժվարանում է տնտեսությունները ոռոգման ջրով ապահովելու աշխատանքները. ՋՏՊԿ հայտարարությունը
18:09 02/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի զինված ուժերի միակ ու հիմնական գործառույթն է երկիրը արտաքին թշնամուց պաշտպանելը, այլ ոչ թե գործողություններ իրականացնել հարազատ ժողովրդի դեմ. Արցախի ՊՆ հայտարարությունը
17:14 02/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ին քաղաքական գործընթացներում ներքաշելու փորձերը ո՛չ պետության և ո՛չ էլ քաղաքացիների շահերից չեն բխում. ՊԵԿ պարզաբանումը
17:07 02/05/2018  |  ՔաղաքականՌԱԿ-ը Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում պայքարը շարունակել սահմանադրական ճանապարհով

Президент Армении: наш народ вновь продемонстрировал способность объединяться в судьбоносный момент 05/03/2018 14:33 | Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня выступил с посланием, текст которого приводит пресс-служба главы армянского государства.
Он отметил, что после прошедших 2 мая на разных уровнях насыщенных переговоров по преодолению возникшего в республике политического кризиса вовлеченные политические силы выступили с заявлениями, которыми к логическому завершению приводятся демократические процессы в стране.
“В этой связи я приветствую ответственную позицию возглавляемого Николом Пашиняна всенародного движения, Республиканской партии Армении, партии "Процветающая Армения", блока "Елк" и АРФ "Дашнакцутюн", которая вытекает из приоритетных интересов Армении и нашего народа и открывает дверь к национальной солидарности”, - говорится в послании.
По его словам, этим армянский народ в очередной раз продемонстрировал, что в судьбоносный момент способен объединиться и принимать решения во благо нации.
“В эти дни Армения находится в центре внимания международного сообщества. Мы проходим через испытания, и я уверен, что 8 мая будут закреплены достижения общенационального движения во имя реформ,и в этом свой вклад имеют все – от политических сил до всех слоев нашего народа в Армении, Арцахе или Диаспоре. Это повысит наш авторитет и репутацию в мире”, - заявил президент.
Он особенно высоко оценил участие и решающую роль нашей светлой молодежи.
“Молодежь, которая своей созидательной энергией, целеустремлённостью и терпимостью в эти судьбоносные дни повсюду излучал свет, солидарность, любовь и веру. Горжусь нашим народом – гордыми гражданами Армении, нашим единством и солидарностью. Убежден и вижу, что мы уже начали строить новую Армению, которая будет притягивать к себе всех сынов нашего народа”, - отмечается в послании президента Армении.