Վարչապետի թեկնածու է առաջադրվել Նիկոլ Փաշինյանը 05/03/2018   16:45  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովում մայիսի 3-ին՝ ժամը 16:00-ի դրությամբ վարչապետի թեկնածու է առաջադրվել Նիկոլ Փաշինյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ պաշտոնական կայքից:
Թեկնածությունն առաջադրվել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորների ընդհանուր թվի մեկ երրորդից ավելիի կողմից:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 1-ի հատուկ նիստում ՀՀ Ազգային ժողովը վարչապետ չընտրեց, իսկ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ վարչապետ չընտրվելու դեպքում քվեարկությունից յոթ օր հետո անցկացվում է վարչապետի նոր ընտրություն, որին մասնակցելու իրավունք ունեն պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն մեկ երրորդի առաջադրած վարչապետի թեկնածուները:
15:34 03/05/2018  |  ՔաղաքականՄանդատս վայր եմ դրել խոստմանս համաձայն. Աղվան Վարդանյան
13:48 03/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյան. Մեր ժողովուրդը կրկին անգամ ցույց տվեց, որ ճակատագրական պահին ունակ է համախմբվելու և ազգանպաստ որոշումներ կայացնելու
13:35 03/05/2018  |  ՔաղաքականՇարմազանովը վստահեցնում է՝ ՀՀԿ-ն կսատարի վարչապետի ընտրությանը
13:33 03/05/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանի առաջադրման համար անհրաժեշտ թվով ստորագրություններն արդեն կան
12:48 03/05/2018  |  ՔաղաքականԱղվան Վարդանյանը մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել
12:04 03/05/2018  |  ՔաղաքականԱԺ երեք խմբակցություններ ստորագրահավաք են սկսել վարչապետի պաշտոնում Փաշինյանի թեկնածությունն առաջադրելու համար
10:00 03/05/2018  |  ՄամուլՊՆ-ում լարված վիճակ է. «Ժողովուրդ»
09:31 03/05/2018  |  ՄամուլԱԺ նիստերը բոյկոտելու տրամաբանությունը. «Ժամանակ»
18:21 02/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՃանապարհների փակման հետևանքով դժվարանում է տնտեսությունները ոռոգման ջրով ապահովելու աշխատանքները. ՋՏՊԿ հայտարարությունը
18:09 02/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի զինված ուժերի միակ ու հիմնական գործառույթն է երկիրը արտաքին թշնամուց պաշտպանելը, այլ ոչ թե գործողություններ իրականացնել հարազատ ժողովրդի դեմ. Արցախի ՊՆ հայտարարությունը

Никол Пашинян выдвинут кандидатом на пост премьер-министра Армении 05/03/2018   16:50  |  Политика
В Национальном Собрании по состоянию на 16:00 часов 3 мая кандидатом на должность премьер-министра выдвинут лидер протестного движения, глава парламентской фракции “Елк” Никол Пашинян,  говорится сообщении, размещенном на сайте армянского парламента.
“Как известно, 1 мая на специальном заседании Национальное Собрание РА не избрало премьер-министра, согласно же конституционному закону “Регламент НС” в случае неизбрания премьер-министра спустя 7 дней после голосования проводятся новые выборы, в которых имеют право участвовать выдвинутые не менее 1/3 от общего числа депутатов кандидаты на пост председателя правительства”- говорится в  сообщении.
Ранее стало известно, что Пашинян собрал подписи одной трети депутатов парламента, необходимые для выдвижения его кандидатуры на пост премьер-министра Армении.
Немногим ранее Пашинян сообщил, что в ходе состоявшейся личной встречи руководитель фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ваграм Багдасарян подтвердил, что фракция РПА поддержит кандидата от народа на выборах премьер-министра Армении.