Արցախի ՊԲ-ն հերքել է քաղաքացիական բնակչությանը թիրախավորելու մասին Բաքվի հերթական սուտը 05/03/2018   12:50  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Այսօր ադրբեջանական լրատվամիջոցները տարածել են հերթական ապատեղեկատվություն, ըստ որի հայկական ուժերն անցած գիշեր գնդակոծել են Աղդամի շրջանի Ջամանլը ճակատամերձ գյուղի մոտակայքում վերանորոգման և վերականգնողական աշխատանքներ իրականացնող խաղաղ քաղաքացիների ուղղությամբ, ինչի արդյունքում վնասվել է տեղում աշխատող տեխնիկան: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Բաքվի կողմից սադրիչ նպատակներ հետապնդող վերոնշյալ տեղեկությունը ու  մեկ անգամ ևս հիշեցնում, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները երբևէ չեն թիրախավորել և չեն թիրախավորելու քաղաքացիական բնակչությանը:
Ինչպես միշտ, Արցախի զինված ուժերը շարունակում է հավատարիմ մնալ շփման գծում հաստատված հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և երբեք հանդես չի գալիս նախահարձակի դերում:

Минобороны Арцаха опровергло очередную дезинформацию Баку 05/03/2018   13:19  |  Карабахский конфликт
Министерство обороны Республики Арцах(НКР) назвало дезинформацией распространяемые азербайджанскими СМИ сведения.
“Сегодня азербайджанские СМИ распространили очередную дезинформацию, согласно которой армянские силы прошлой ночью якобы обстреляли мирных граждан, проводивших ремонтно-восстановительные работы в прифронтовом селе Джаманлы в Агдамском районе, вследствие чего пострадала техника”, - говорится в заявлении пресс-службы Минобороны Арцаха.
Минобороны Арцаха опровергает преследующие провокационные цели вышеуказанные сведения Баку и вновь напоминает, что передовые подразделения Армии обороны НКР никогда не использовали и не используют в качестве мишени гражданское население.
“Как всегда, ВС Арцаха остаются приверженными соблюдению режима прекращения огня  на линии соприкосновения и никогда не выступают в роли наступающего”, - отмечается в заявлении.