Ազգային ժողովի պատգամավորների նկատմամբ իրականացվում են աղաղակող ապօրինություններ. Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը 05/02/2018 14:27 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը
վերջին օրերին և հատկապես այսօր Ազգային ժողովի պատգամավորների նկատմամբ իրականացվում են աղաղակող ապօրինություններ, ինչի հետևանքով խաթարվում է Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունը:
Հորդորում եմ ցուցաբերել զսպվածություն, հրաժարվել սոցիալական ցանցերում, փողոցներում և հանրային այլ վայրերում Ազգային ժողովի պատգամավորների հասցեին վիրավորանքներ և սպառնալիքներ հնչեցնելուց, դադարեցնել Ազգային ժողովի պատգամավորների հեռախոսահամարների և հասցեների հրապարակումը:
Հորդորում եմ դադարեցնել Ազգային ժողովի պատգամավորների բնակարանների ապօրինի շրջափակումը, ձեռնպահ մնալ Ազգային ժողովի պատգամավորների անձնական կյանքի միջամտություններից:
Նմանատիպ գործողությունները չեն կարող հանգեցնել որևէ դրական տեղաշարժի, չեն կարող տևական ժամանակ հանդուրժվել պետական մարմինների և մեր քաղաքացիների կողմից:
Մեկ անգամ ևս հորդորում եմ մեր բոլոր քաղաքացիններին և հատկապես երիտասարդությանը ցուցաբերել ողջախոհություն, զսպվածություն և հանդուրժողականություն:

Спикер парламента Армении призвал прекратить оскорбления и угрозы в адрес депутатов 05/02/2018   16:04  |  Лента новостей
Спикер Национального собрания Армении Ара Баблоян выступил с заявлением. Текст приводит пресс-служба парламента РА.
“Уважаемые соотечественники, в последние дни и особенно сегодня в отношении депутатов Национального Собрания осуществляются вопиющие беззакония, препятствующие нормальной деятельности Национального Собрания”, - говорится в заявлении.
Ара Баблоян призвал проявить сдержанность, отказаться от оскорблений и угроз в адрес депутатов в социальных сетях, на улицах и в других общественных местах, прекратить оглашение телефонных номеров и адресов депутатов Национального Собрания.
“Призываю прекратить незаконное блокирование квартир депутатов Национального Собрания, воздержаться от вмешательства в личную жизнь депутатов Национального Собрания. Подобные действия не могут привести  к какому-либо положительному сдвигу, не могут долгое время испытывать терпение государственных органов и наших граждан. Еще раз призываю всех наших граждан и особенно молодежь проявить здравомыслие, сдержанность и толерантность”, - отмечается в заявлении.