Քոչարյանի գրասենյակը հերքել է Փաշինյանի հայտարարությունը. Mediamax 05/01/2018   17:52  |  Քաղաքական
Հայաստանի նախկին նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարությունը՝ քաղաքական գործընթացներին Ռոբերտ Քոչարյանի մասնակցության մասին, «չեն համապատասխանում իրականությանը»: Այս մասին տեղեկանում ենք Mediamax-ից:
«Ռոբերտ Քոչարյանը հետեւում է գործընթացին, բայց դրան չի մասնակցում: Վերջին օրերին նա որեւէ հանդիպում կամ հեռախոսազրույց ԱԺ պատգամավորների հետ չի ունեցել: Այնպես որ, կրկնում եմ, հնչեցված հայտարարությունները չեն համապատասխանում իրականությանը», - Մեդիամաքսին ասել է Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Այսօր, ելույթ ունենալով Ազգային Ժողովի հատուկ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ «երեկվանից Սերժ Սարգսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը ճնշում են գործադրում ԱԺ բոլոր խմբակցությունների պատգամավորների վրա, սպառնում են նրանց՝ նպատակ ունենալով կանխել քվեարկությունը ժողովրդի թեկնածուի օգտին»:

Офис второго президента Армении опроверг заявление Никола Пашиняна - Mediamax 05/01/2018   18:00  |  Политика
Руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян заявил, что сегодняшнее заявление Никола Пашиняна об участии Роберта Кочаряна  политических процессах не соответствуют действительности.
"Роберт Кочарян следит за процессом, однако в нем не участвует. В последние дни он не проводил каких-либо встреч и телефонных разговоров с депутатами НС. Так что, повторяю, озвученные заявления не соответствуют действительности", - заявил “Медимаксу” Виктор Согомонян.
Никол Пашинян, выступая сегодня на специальном заседании парламента, заявил, что со вчерашнего вечера муссируются сведения о том, что Серж Саргсян и Роберт Кочарян лично начали оказывать давление на депутатов от всех фракций с целью пресечь голосования за кандидата от народа.