ՀՀ նախագահն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին 04/30/2018   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի  մշտական համակարգող, Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Շոմբի Շարփին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի գրասենյաըց, Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է պարոն Շարփին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ և հույս հայտնել, որ նրա փորձառությունը թույլ կտա իր առաքելությունը լավագույնս իրականացնել Հայաստանում:
ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Շոմբի Շարփը ներկայացրել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների կողմից իրականացվող գործունեությունն ու ծրագրերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ երկրում ստեղծված իրավիճակի շուրջ:  Պարոն Շարփը հույս է հայտնել, որ ամեն ինչ կկարգավորվի Սահմանադրության շրջանակներում և կարևորել Հանրապետության նախագահի դերը այդ գործում:

Президент Армен Саркисян провел встречу с постоянным координатором ООН в Армении 04/30/2018   17:23  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял постоянного координатора Организации Объединенных Наций в РА, постоянного представителя Программы развития ООН Шомби Шарпа. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен. Саркисян поздравил Шомби Шарпа с вступлением в должность, пожелал успехов и выразил надежду, что его опыт позволит наилучшим образом осуществить свою миссию в Армении.
В свою очередь Шомби Шарп представил деятельность и программы, реализуемые различными структурами ООН в Армении.
Собеседники обменялись мнениями вокруг сложившейся в Армении внутриполитической ситуации. Ш. Шарп выразил надежду, что всё будет урегулировано в рамках Конституции РА, и подчеркнул важность роли президента Армении в данном деле.