«Ելք» խմբակցությունը պաշտոնապես որոշեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնում առաջադրել Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը 04/30/2018 10:20 | Քաղաքական
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցությունը քիչ առաջ իր նիստում որոշեց ՀՀ վարչապետի առաջադրել Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը:
«Ելք» խմբակցության նիստում Նիկոլ Փաշինյանին առաջադրեցինք ՀՀ վարչապետի թեկնածու»,-facebook-ի իր էջում գրել է «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:
Այսօր նախատեսված են Փաշինյանի հանդիպումները նաև Ազգային ժողովի մյուս խմբակցությունների՝ խորհրդարանական մեծամասնության՝ Հանրապետականի, «Ծառուկյան» դաշինքի և ՀՅ Դաշնակցության հետ:
Հիշեցնենք, որ վարչապետի ընտրության հարցը քննարկվելու է ԱԺ մայիսի 1-ի հատուկ նիստում: ՀՀԿ խմբակցությունն արդեն հայտարարել է, որ վարչապետի թեկնածու չի առաջադրելու, ինչպես նաեւ չի խոչընդոտի, որ վարչապետի ընտրության գործընթացին։ ՀՅԴ-ն առաջարկել է բոլոր խմբակցություններին վարչապետի միասնական թեկնածու առաջադրել Նիկոլ Փաշինյանին, իսկ «Ծառուկյան» դաշինքը որոշել է սատարել «ժողովրդի թեկնածուին»:

Парламентская фракция “Елк” выдвинула кандидатуру Никола Пашиняна на пост премьер-министра Армении 04/30/2018 10:35 | Политика
Парламентская фракция оппозиционного блока “Елк” на состоявшемся немногим ранее заседании приняло решение выдвинуть кандидатуру Никола Пашиняна на пост премьер-министра Армении. Об этом сообщил депутат Национального собрания Армении от фракции “Елк” Эдмон Марукян на своей странице в соцсети Facebook.
На сегодня запланирована встреча Никола Пашиняна с представителями других фракций – РПА, блока “Царукян” и АРФ “Дашнакцутюн”.
Отметим, что у Республиканской партии Армении в парламенте 58 мандатов, блока “Царукян” – 31, блока “Елк”- 9, АРФ “Дашнакцутюн” – 7.