Վարույթ է ընդունվել Էրեբունի վարչական շրջանում տեղի ունեցած անկարգությունների դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը 04/25/2018   16:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ստացվել և վարույթ է ընդունվել ապրիլի 22-ին Էրեբունի և Նոր-Արեշ 26-րդ փողոցների խաչմերուկում դիմակավորված անձանց կողմից քաղաքացիների վրա հարձակվելու և բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. ապրիլի 22-ին քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, Երևանի Էրեբունի և Նոր-Արեշ 26-րդ փողոցների խաչմերուկում երթ իրականացնելիս, դիմակավորված անձինք  հարձակվել են իր և երթի մասնակից մի շարք  քաղաքացիների վրա, քարերով, մահակներով և էլեկտրահարող սարքերով հարվածներ հասցրել, որի հետևանքով երթին մասնակից անձանցից մի քանիսն ստացել են մարմնական վնասվածքներ։
Դեպքի առթիվ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, որը նախաքննություն կատարելու նպատակով ուղարկվել է ՀՀ ՔԿ ԵՔԳՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին։
Քրեական գործը քննիչի կողմից ընդունվել է վարույթ, կատարվում է նախաքննություն։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները,  ենթադրյալ հանցագործություն կատարած  անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении займется расследованием инцидента с нападением на участников шествия в ереванском районе Эребуни 04/25/2018   16:57  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану 22-го апреля принято к производству уголовное дело, возбужденное по факту нападения людьми в масках на граждан и применения насилия в отношении них на пересечении улиц Нор-Ареша №26 и Эребуни. Об этом сообщается на сайте СК РА.
22-го апреля 2018 года от гражданина поступило сообщение о том, что в тот же день, около 13:00,  при проведении шествия на пересечении вышеупомянутых улиц люди в масках напали на него и нескольких участников шествия, нанесли удары камнями, дубинками и электрошокерами, вследствие чего несколько участников шествия получили телесные повреждения.
По данному факту Прокуратурой административных районов Эребуни и Нубарашен было возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 225 УК РА, которое направлено в следственный отдел по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления СК РА по Еревану на производство предварительного следствия.
"Следователь принял уголовное дело к производству, проводится предварительное следствие. Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента и личностей предполагаемых преступников", - отмечается в сообщении.
14:15 25/04/2018  |  Лента новостейПолиция Армении призывает участников автоакций воздержаться от чреватых опасными последствиями шагов