Փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը մտադիր է դիմել Կարմիր Խաչին՝ պարզելու Նիկոլ Փաշինյանի գտնվելու վայրը 04/23/2018   11:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի Սևանում գտնվելն ավելի ստի է նման, քան ճշմարտության: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը: Ասում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը Սևանում է, սակայն երբ փաստաբանը գնում է, ասում են՝ այստեղ եղել է, բայց այստեղ չէ:
Ն.Բաղդասարյանը հայտնեց նաև, որ ինքը դիմելու է Կարմիր Խաչին ու պայմանավորվել է հանդիպման մասին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության հետ՝ պարզելու Նիկոլ Փաշինյանի գտնվելու վայրը: Դա պարզելուց հետո միայն փաստաբանը կարող է տեղեկանալ, թե Նիկոլ Փաշինյանը ցանկանո՞ւմ է փաստաբան ներգրավել, թե՞ ոչ:
Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ շարժման ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը բերման է ենթարկվել, ապա ձերբակալվել երեկ: Ի տարբերություն ձերբակալված մյուս երկու պատգամավորների, Ն.Փաշինյանի գտնվելու վայրը տևական ժամանակ հայտնի չէր, իսկ հիմա էլ չի հաստատվում տեղեկությունը, որ նա Սևանում է:

Адвокат обратиться в Красный крест, чтобы уточнить местонахождение Никола Пашиняна 04/23/2018   12:00  |  Лента новостей
Адвокат задержанного накануне депутата парламента Армении Никола Пашиняна Николай Багдасарян заявил, что сведения о нахождении его подзащитного в Севане походят больше на ложь, чем на правду. Об этом Николай Багдасарян заявил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо”.
Он сообщил, что ему сказали, что Пашинян был в севанском отделении, но теперь его там нет. Адвокат заявил, что собирается обратиться в Красный крест и уже договорился о встрече со Специальной следственной службой с тем, чтобы уточнить местонахождение Никола Пашиняна.
"Речь идет не о диалоге, а о нашей повестке. Я пришел сюда обсудить условия вашей отставки и мирной передачи власти без потрясений. Поэтому я вас призываю не употреблять термин диалог", - заявил Никол Пашинян.
Депутаты парламента Армении Никол Пашинян, Арарат Мирзоян и Сасун Микаелян были задержаны накануне в ходе шествия на улице Арцаха в Ереване.