Վարչապետին փոխարինում է առաջին փոխվարչապետը. տեղի է ունեցել կառավարության արտահերթ նիստ 04/23/2018   17:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքում վարչապետին փոխարինում է առաջին փոխվարչապետը: Ապրիլի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանը:Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքից:
«Արտահերթ նիստում՝ համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 14-րդ մասի և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունը՝ փաստեց վարչապետի կողմից իր լիազորությունների կատարման անհնարինությունը:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի ապրիլի 21-ի՝ «Վարչապետի բացակայության և լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքերում վարչապետին փոխարինելու կարգը սահմանելու մասին» N 412-Լ որոշման հավելվածի 5-րդ կետի համաձայն՝ վարչապետի լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքում վարչապետին փոխարինում է առաջին փոխվարչապետը»:

Обязанности премьер-министра Армении будет временно исполнять Карен Карапетян 04/23/2018 18:23 | Лента новостей
Внеочередное заседание правительства Армении состоялось под председательством первого вице-премьер-министра Армении Карена Карапетяна. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
На внеочередном заседании в соответствии с частью 14 статьи 7 Закона РА “О структуре и деятельности правительства” и на основании заявления Сержа Саргсяна была констатирована невозможность исполнения премьер-министром своих полномочий.Серж Саргсян подал в отставку с поста премьер-министра АрменииСообщается, что в соответствии с решением премьер-министра РА N412-Լ от 21 апреля 2018г. о порядке замещения главы правительства в случае его отсутствия или невозможности исполнения полномочий, в частности пункта 5 (невозможности исполнения полномочий), премьера заменяет первый вице-премьер.