Լիահույս եմ, որ իմ խնդրանքն ինչ-որ բան կարժենա իմ գործընկերոջ համար. Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Փաշինյանին 04/23/2018   10:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը գիշերը հանդիպել է ձերբակալված պատգամավորներ Սասուն Միքայելյանին, Արարատ Միրզոյանին և Նիկոլ Փաշինյանին։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ԱԺ նախագահը նշեց. «Ես իմ գործընկերների մոտ եմ գնացել նախևառաջ որպես բժիշկ, որպես պապիկ, որպես սրտացավ ընկեր, և ես լիահույս եմ, որ իմ խնդրանքն ինչ-որ բան կարժենա իմ գործընկերոջ համար»:
ԱԺ երեք պատգամավորները ձերբակալվել են ապրիլի 22-ին ՀՀ ՀՔԾ քննիչի վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում հանցագործության կատարումը կանխելու նպատակով Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք դիտավորությամբ կազմակերպելու և անցկացնելու անմիջականորեն ծագած կասկածանքով, ՀՀ Սահմանադրության 96-րդ հոդվածի 2-րդ մասի պահանջների պահպանմամբ:

Спикер НС Армении встретился с Пашиняном: надеюсь, что моя просьба будет чего-то стоить для моего коллеги 04/23/2018   10:35  |  Лента новостей
Вернувшийся в Ереван председатель НС Армении Ара Баблоян 22-го апреля ночью встретился с оппозицонным депутатом парламента Армении, лидером протестного движения Николом Пашиняном, который был накануне задержан. В беседе с "Арменпресс" председатель НС Армении Ара Баблоян сказал: "Прежде всего, я посетил моих коллег как врач, как дедушка, как сердобольный товарищ, и я надеюсь, что моя просьба будет чего-то стоить для моего коллеги".
Как сообщалось ранее, с целью предотвращения преступления в рамках рассматриваемого следователем Специальной следственной службы Армении и по непосредственно возникшему  подозрению в умышленной организации и проведения акции с нарушением установленного порядка, на основании ч.2 ст. 96 Конституции РА арестованы депутаты  НС РА  Никол Пашинян, Арарат Мирзоян  и Сасун Микаелян.Генпрокуратура Армении сообщила о задержании Никола Пашиняна и еще двух депутатов