Դիմել եմ գլխավոր դատախազին ԱԺ պատգամավորների վերաբերյալ միջնորդությունը հետ վերցնելու համար. Կարեն Կարապետյան 04/23/2018 13:18 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը հանդես եկավ հայտարարությամբ:
«Այսօր մենք որոշում ենք կայացրել դիմել Գլխավոր դատախազին, որպեսզի միջնորդությունը պատգամավորների վերաբերյալ Ազգային ժողովից հետ վերցվի: Ես այս պահին գնում եմ պարոն Փաշինյանի մոտ հանդիպման, որպեսզի բանակցենք և լուծումներ գտնենք», - ասաց Կարեն Կարապետյանն` ավելացնելով. «Վաղվա օրը չափազանց կարևոր է, և ես կարծում եմ, որ մենք այնքան տրամաբանություն կունենանք և սթափություն, որ ամբողջ աշխարհին ցույց տանք, անկախ նրանից՝ ինչքան բարդ խնդիր կա, ինչքան նեղվածություն, ինչքան չլուծված հարցեր կան, կարող են նստել և տրամաբանական լուծում գտնել»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը:

Карапетян встретится с Пашиняном и обратится к генпрокурору с призывом об отзыве ходатайства 04/23/2018 13:31 | Лента новостей
Первый вице-премьер Армении Карен Карапетян на встрече с журналистами выступил с заявлением.
“Сегодня мы приняли решение обратиться к генеральному прокурору, чтобы он отозвал ходатайство из Национального собрания РА относительно задержанных накануне депутатов”, - заявил он.
Он сообщил, что сейчас направляется на встречу с Николом Пашиняном, чтобы провести ним переговоры и найти решение.
“Завтрашний день очень важен для нас, и я думаю, что у нас окажется столько логики и трезвости, чтобы продемонстрировать всему миру вне зависимости от сложившейся сложной ситуации и нерешенные проблем, можем сесть и найти логическое решение”, - приводит слова Карена Карапетяна “Арменпресс”.