Փորձում եմ անել ամեն ինչ, որ այս վիճակը շտկվի և լուծում ստանա. Նախագահ Արմեն Սարգսյան 04/23/2018 13:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Մենք բոլոր խնդիրները, պրոբլեմներն ի վիճակի ենք լուծելու իրար հետ խոսելով, երկխոսելով, լուծումներ գտնելով, բանակցելով: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը՝ հավելելով՝ մենք, որպես ազգ, չենք կարող աշխարհի առջև դուրս գալ մասնատված:
«Որևէ մեկը չպետք է հանկարծ կասկածի, որ մենք, որպես հայ, անկախ նրանից այսօրվա խնդիրները ինչպիսին են, մենք միասնական պետք է լինենք, որովհետև կյանքը շարունակվում է և էլի հարյուր տարի մեր ազգային արժանապատվությունը և մեր խնդիրները պետք է պաշտպանենք», - ասաց երկրի Նախագահը:
Ինչ վերաբերում է ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի գտնվելու վայրի անհայտ լինելուն, ապա Նախագահն այդ հարցով շատ մտահոգված է, եթե դուք սահմանադրությունը լավ գիտեք, ՀՀ նախագահի լիազորությունների սահմանում փորձում եմ անել ամեն ինչ, որ այս վիճակը շտկվի և լուծում ստանա», - ասաց նա։

Президент Армении пытается сделать все возможное, чтобы удалось уладить ситуацию и найти решение 04/23/2018   13:56  |  Лента новостей
Мы в силах решить все проблемы, вопросы через диалог, переговоры, заявил сегодня журналистам президент Армении Армен Саркисян, комментируя последние внутриполитические события в стране.
Он отметил, что мы как народ не можем предстать перед миром разобщенным.
“Никто не должен вдруг засомневаться, что мы, армяне, вне зависимости от того, каковы сегодняшние проблемы, можем быть едины. Жизнь продолжается, и мы должны и далее, столетиями, защищать наше национальное достоинство», – сказал президент.
Коснувшись задержания оппозиционного депутата парламента Армении, лидера протестного движения Никола Пашиняна, президент РА заявил,ч то он очень обеспокоен происходящим.
“Вы знаете, что я как президент в рамках своих предусмотренных Конституцией полномочий пытаюсь сделать все возможное, чтобы удалось уладить ситуацию и найти решение”, -заявил Армен Саркисян.