Երևանում ոստիկանների և բժշկի միջև միջադեպ է գրանցվել. վերջինիս վիճակը բավարար է 04/23/2018 13:51 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի անեսթեզիոլոգ Հայկ Հովհաննիսյանի և ոստիկանների միջև միջադեպ է գրանցվել` ոստիկանության օրինական պահանջին չենթարկվելու պատճառով:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեցին «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրից:
«Բժիշկը իր պարտականությունները կատարելիս չի եղել, աշխատանքի ճանապարհին ոստիկանների հետ միջադեպ է եղել, քանի որ նա չի ենթարկվել ոստիկանության օրինական պահանջներին: Դեպքը տեղի չի ունեցել հիվանդանոցի տարածքում, այլ՝ Հերացու փողոցում:
Բժիշկը եղել է քաղաքացիական հագուստով և համազգեստ այդ պահին չի կրել»,- նշեցին հիվանդանոցից և հավելեցին, որ նրա դեմքի հատվածում թեթևակի սալջարդեր կան:
Այս պահին բժշկի վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում, և նա գտնվում է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրում:
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 13-ից Երևանում ակցիաներ է կազմակերպում՝ դրանք անվանելով քաղաքացիական անհնազանդության խաղաղ ակցիաներ:
Յուրաքանչյուր օր մարդիկ դուրս են գալիս փողոց, փորձում դադարեցնել երթևեկությունը, շարժվում երթերով:
Ապրիլի 22-ին Փաշինյանը ձերբակալվել է ՀՀ ՀՔԾ քննիչի վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում հանցագործության կատարումը կանխելու նպատակով Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք դիտավորությամբ կազմակերպելու և անցկացնելու անմիջականորեն ծագած կասկածանքով, ՀՀ Սահմանադրության 96-րդ հոդվածի 2-րդ մասի պահանջների պահպանմամբ:

Врач пострадал в результате инцидента с полицейскими в центре Еревана 04/23/2018 14:09 | Лента новостей
Инцидент произошел между анестезиологом Университетского больничного комплекса “Гераци” и сотрудниками Полиции РА. Об этом заявили “Арменпресс” в вышеупомянутом медцентре.
Сообщается, что врач не подчинился законным требованиям Полиции. Инцидент произошел не на территории больницы, а на улице Гераци.
“Врач был в гражданской форме”, - уточнили в больнице, добавив, что у него диагностированы легкие ушибы в области лица.
Состояние медика оценивается как удовлетворительное, его жизни ничто не угрожает. Он находилтся в клинике.
17 апреля Никол Пашинян объявил о начале "бархатной революции", сопровождающиеся акции гражданского неповиновения. Протестующие с утра перекрывают улицы, проводят забастовки, мирные децентрализованные шествия, а вечером собираются на митинг на Площади Республики.