Ստեղծված իրավիճակից օգտվելու ակնկալիքներ ունեցող անձինք և նրանց աջակիցները գտնվում են ՀՀ ԱԱԾ տեսադաշտում 04/22/2018   14:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետին առընթեր ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկ անգամ ևս արձանագրում է, որ վերջին օրերին հանրապետությունում անհանդուրժողականության և սահմանադրական կարգի հիմունքների դեմ ուղղված ոտնձգությունների ակտիվացման պայմաններում տարբեր անձանց և խմբավորումների կողմից շարունակվում է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգությանը սպառնացող նոր հանցագործությունների ծրագրմանն ուղղված կազմակերպչական գործունեությունը, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը կրկին զգուշացնում է, որ ստեղծված իրավիճակից օգտվելու ակնկալիքներ ունեցող և հակաօրինական նպատակներ հետապնդող հիշյալ անձինք և նրանց աջակիցները գտնվում են ՀՀ ԱԱԾ տեսադաշտում, և պետական ու հասարակական անվտանգությունը հակաիրավական ոտնձգություններից պաշտպանելու նպատակով ձեռնարկվում են համապատասխան օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ։
Ազգային անվտանգությանը սպառնացող հանցագործությունների կատարմանը նպաստող պատճառների և պայմանների վերացման, ահաբեկչական ու ծայրահեղական ցանկացած դրսևորումների և հանրորեն վտանգավոր այլ արարքների կանխման ու խափանման նպատակով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը լիարժեք կիրառելու է օրենքով իրեն վերապահված հակազդման միջոցների ողջ գործիքակազմը։

СНБ Армении: люди и их соратники, намеревающиеся воспользоваться создавшейся ситуацией, находятся в поле зрения ведомства 04/22/2018   16:40  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Армении в заявляет, что в условиях активизации нетерпимости и посягательств против основ конституционного порядка, которые имеют место в последние дни в республике, различные группы лиц и отдельные люди продолжают организационную деятельность по планированию новых преступлений, угрожающих национальной безопасности Армении. Об этом говорится в заявлении пресс-центра СНБ РА.
СНБ вновь предупреждает, что эти люди и их соратники, намеревающиеся воспользоваться создавшейся ситуацией и преследующие незаконные цели, находятся в поле зрения СНБ, предпринимаются соответствующие оперативно-розыскные мероприятия для защиты от противоправных посягательств на государственную и общественную безопасность.
"СНБ в полной мере применит весь предусмотренный законом инструментарий мер противодействия для предотвращения любых террористических и радикальных проявлений и иных общественно опасных деяний, а также для устранения причин и условий, способствующих реализации угроз национальной безопасности", - отмечается в сообщении.