Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահի եւ իր միջեւ տեղի ունեցած խոսակցությունը. Արմեն Սարգսյանի օգնականը՝ News.am-ին 04/22/2018   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի եւ իր միջեւ տեղի ունեցած խոսակցությունը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել է նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Նա նշել է, որ երեկ՝ ապրիլի 21-ի երեկոյան ՀՀ նախագահը հրապարակ էր գնացել բանակցությունների հնարավորություն ստեղծելու նպատակով. «Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել էր իր օրակարգը: Նախագահը հայտնել էր, որ վարչապետն ունի իր օրակարգը, իսկ մնացածը պետք է քննարկվեր բանակցությունների ընթացքում:
Ի վերջո, սա է ցանկացած բանակցության իմաստը՝ լսել մեկմեկու եւ փորձել գտնել հնարավոր ընդունելին: Նիկոլ Փաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել Նախագահի եւ իր միջեւ տեղի ունեցած խոսակցությունը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Պետրոսյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀ նախագահը ափսոսանք է հայտնում, որ բանակցությունները չշարունակվեցին, որոնք կարող էին հանգեցնել իրավիճակի լարվածության թուլացման:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ երեկ՝ ապրիլի 21-ին Նիկոլ Փաշինյանը Facebook-ի իր էջում հրապարակած տեսաուղերձում հայտարարել էր, որ այսօր առավոտյան ժամը 10:00-ին հանդիպելու է վարչապետ Սերժ Սարգսյանին. «Երեկվա մեր հայտարարությունից, Արմեն Սարգսյանի հետ այսօրվա հանդիպումից հետո մենք ստացանք հաստատումը, որ Սերժ Սարգսյանը պատրաստ է հանդիպել եւ քննարկել այդ օրակարգը: Եվ ահա վաղը առավոտյան ժամը 10:00-ին «Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի են ունենալու իմ եւ Սերժ Սարգսյանի բանակցությունները՝ վերջինիս հրաժարականի եւ իշխանության անցնցում փոխանցման պայմանների շուրջ»:
14:42 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը ներհայաստանյան զարգացումները դիտարկում է որպես նոր ռազմական արկածախնդրություն սանձազերծելու գործոն. ՊՆ կոլեգիայի հայտարարությունը
14:36 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ոստիկանությունը հայտարարում է, որ կայացրել է հավաքները դադարեցնելու մասին որոշում, այդ թվում՝ Հանրապետության հրապարակում
14:27 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵՄ շտապ հայտարարությունը
14:25 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ է կատարվում Ն. Փաշինյանին, Ս. Միքայելյանին և Ա. Միրզոյանին հավաքներից հեռացվելուց հետո (թարմացվող)
14:19 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշ լրագրողներ խոչընդոտում են Ոստիկանության ծառայողների պարտականությունների կատարմանը․ Աշոտ Ահարոնյան
14:12 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը հավաքների վայրերում բարձրախոսով կոչ է անում քաղաքացիներին հարգել հավաքների ազատության մասին օրենքը

Помощник Армена Саркисяна: Никол Пашинян неточно передал разговор с президентом (NEWS.am) 04/22/2018 16:13 | Лента новостей
Никол Пашинян неточно передал разговор с президентом Арменом Саркисяном. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявила помощник Армена Саркисяна Асмик Петросян.
Она сказала, что вчера вечером, 21 апреля, президент Республики отправился на площадь для того, чтобы создать возможность для переговоров.
«Никол Пашинян представил свою повестку. Президент заявил, что премьер-министр имеет свою повестку, а остальные вопросы должны обсуждаться в рамках переговоров. В конце концов, смысл любых переговоров- выслушать друг друга и найти возможное приемлемое решение. Никол Пашинян неточно передал разговор с президентом», - сказала Петросян.
По ее словам, президент Республики сожалеет, что переговоры, которые могли бы привести к ослаблению напряженности, не продолжились.
Никол Пашинян 21 апреля на своей странице в Facebook заявил, что на сегодня 22 апреля в 10.00 часов запланирована его встреча с премьер-министром Сержем Саргсяном.
«После вчерашнего заявления и сегодняшней встречи с Армен Саркисяном, мы получили подтверждение, что Серж Саргсян готов встретиться и обсудить повестку. А завтра, в 10:00 утра, в отеле Marriott Armenia состоятся переговоры между мной и Сержем Саргсяном об условиях его отставки и передачи власти без потрясений»,- написал на своей странице Никол Пашинян.
Утром 22 апреля в ереванской гостинице Marriott Armenia произошла короткая встреча между Николом Пашиняном и премьер-министром Армении Сержем Саргсяном. В ответ на заявление Пашиняна о намерении обсудить условия его отставки с поста премьера Серж Саргсян обвинил оппозиционера в шантаже и покинул гостиницу.