Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման մասին 04/21/2018 23:59 | Քաղաքական
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է իր և ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հանիպման մասին, որը ծրագրված է ապրիլի 22-ի առավոտյան ժամը 10:00-ին՝ «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում:
Այս մասին քիչ առաջ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքից հետո:
«Երեկվա հայտարարությունից, Արմեն Սարգսյանի հետ այսօրվա հանդիպումից հետո մենք ստացանք հաստատումը, որ Սերժ Սարգսյանը պատրաստ է հանդիպել և քննարկել այդ օրակարգը։ Եվ ահա, վաղը առավոտյան՝ ժամը 10֊ին, «Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի է ունենալու իմ և Սերժ Սարգսյանի բանակցությունները վերջինիս հրաժարականի և իշխանության անցնցում փոխանցման պայմանների շուրջ», ֊ հավելեց ընդդիմադիր գործիչը։

Никол Пашинян сообщил о встрече с Сержем Саргсяном 04/22/2018 00:22 | Политика
Глава оппозиционной парламентской фракции "Елк", Никол Пашинян, возглавляющий протестное движение в стране, заявил, что в воскресенье, 22 апреля, встретится с премьер-министром Армении Сержем Саргсяном.
"После вчерашнего митинга, после переговоров с Арменом Саркисяном, мы получили подтверждение, что Серж Саргсян готов встретиться и обсудить предложенную нами повестку. Завтра утром, в 10:00, в отделе «Марриот» я проведу переговоры с Сержем Саргсяном вокруг его отставки и условиях передачи власти без потрясенияй", - заявил Пашинян.
Накануне премьер-министр Армении обратился к Пашиняну с призывом немедленно начать политический диалог и сесть за стол переговоров."Это надо сделать немедленно": Серж Саргсян призывает Никола Пашиняна сесть за стол переговоров