Փաշինյանը եկել էր ոչ թե բանակցելու, այլ իր պայմանները թելադրելու.Կարեն Կարապետյան 04/22/2018   12:04  |  Քաղաքական
ՀՀ Առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունը
Մենք բոլորս` Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներս, հուսով էինք, որ այսօրվա բանակցությունների արդյունքում լուծումներ կգտնենք ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար։ Ցավոք, կողմերից մեկը` պարոն Փաշինյանը, եկել էր ոչ թե բանակցելու, այլ իր պայմանները թելադրելու։ Այս իրավիճակում երկխոսությունը չէր կարող արդյունքներ տալ, քանի որ կողմերից մեկի դիրքորոշումն ի սկզբանե ապակառուցողական էր, պայմանավորվելու ցանկություն չենթադրող։
Դիմում եմ բոլոր քաղաքական ուժերին, ՀՀ քաղաքացիներին, որպեսզի դրսեւորեն զգոնություն եւ սթափություն: Մեր գերնպատակը շարունակում է մնալ երկրի կայունությունը և դրա համար անհրաժեշտ լուծումների ապահովումը, երկրի բնականոն կյանքը չխաթարելը:
20:45 20/04/2018  |  Հարցազրույց«Պարտավոր ենք մեր տան մեջ նստել, ռացիոնալ բանակցել և տրամաբանական լուծումներ գտնել այս իրավիճակից դուրս գալու համար».Կարեն Կարապետյան
10:22 22/02/2018  |  ՄամուլԴաշնակցական նախարարները և Կարեն Կարապետյանը. մեկն անտեսել է, մյուսը՝ քծնել. «Ժամանակ»
09:12 09/02/2018  |  ՄամուլԿարեն  Կարապետյանին փոխվարչապետ նշանակելը Սահմանադրության խախտում կլինի. նա վերջին 4 տարում չի բնակվել ՀՀ-ում. «Ժամանակ»

Карен Карапетян: позиция Никола Пашиняна на встрече с Сержем Саргсяном была изначальна деструктивной 04/22/2018   13:11  |  Политика
Первый вице-премьер Армении Карен Карапетян выступил с заявлением в связи со сложившейся внутриполитической ситуацией.
"Все мы, граждане Республики Армения, надеялись, что в результате сегодняшних переговоров удастся найти выход из сложившейся ситуации. К сожалению, одна из сторон в лице господина Пашиняна, пришел на встречу не для того, чтобы вести переговоры, а чтобы диктовать свои условия", - заявил Карапетян.
По его словам, в этой ситуации диалог не мог возыметь результаты, поскольку позиция одной из стороны изначально была деструктивной, не предполагающей желания договариваться.
"Обращаюсь ко всем политическим силам, гражданам Республики Армения, – проявить бдительность и здравомыслие. Нашей сверхзадачей продолжает оставаться стабильность в стране и обеспечение необходимых решений для этой цели, а также невоспрепятствование естественного хода жизни в государстве", – отметил Карен Карапетян.
На состоявшемся на Площади Республики митинге Пашинян заявил, что прошедший день показал необратимость объявленной мирной "бархатной" революции.