Սերժ Սարգսյանը կոչ է անում Նիկոլ Փաշինյանին անհապաղ նստել քաղաքական երկխոսության և բանակցությունների սեղանի շուրջ 04/21/2018   12:22  |  Քաղաքական
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 21-ին հայտարարություն է արել ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքը: Հայտարարության մեջ ասվում է.
«Անցած շաբաթվա ընթացքում մայրաքաղաք Երևանում տեղի են ունեցել մի շարք ցույցեր և երթեր: Խաղաղ ցույցեր և երթեր անցկացնելու իրավունք ունի մեր երկրի յուրաքանչյուր քաղաքացի: Իշխանությունները հարգել են այդ իրավունքը և շարունակելու են մշտապես հարգել:
Ցավալիորեն, հանրային այդ հավաքները հաճախակիորեն հատել են օրենքով թույլատրվածի սահմանները և ստացել են անհարկի և անարխիկ դրսևորումներ, որոնց մասին մանրամասն խոսվում է Ոստիկանության բազմաթիվ հայտարարությունների մեջ: Տեղի ունեցող զարգացումները հղի են անկանխատեսելի հետևանքներով, վտանգում են հանրային կարգուկանոնը և վնասում Հայաստանի հասարակության բարդ և նուրբ ներդաշնակությունը:
Մեզնից յուրաքանչյուրը պարտավոր է հիշել, որ իրենից բացի այս երկրում ապրում, սովորում, աշխատում և հանգստանում են իրենից ոչ պակաս հպարտ Հայաստանի քաղաքացիներ: Մեր հասարակության ներդաշնակությունը պետք է հիմնվի համերաշխության և հանդուրժողականության վրա:
Խորապես մտահոգված եմ ծավալվող ներքաղաքական զարգացումներով: Անդառնալի կորուստներից խուսափելու նպատակով՝ կոչ եմ անում Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանին նստել քաղաքական երկխոսության և բանակցությունների սեղանի շուրջ: Դա պետք է անել անհապաղ:
Վստահ եմ, որ իրավիճակին համարժեք նման երկխոսություն ձևավորելուն կարող են նպաստել երկրի բոլոր քաղաքական ուժերը»:
09:13 21/04/2018  |  ՄամուլԻշխանության մեջ քիչ չեն մարդիկ, ովքեր իրենց համարում են խաբված ու քցված. «Ժամանակ»
09:07 21/04/2018  |  ՄամուլՀայաստանում ստեղծված իրավիճակում իշխանությունները պարտավոր են նահանջել. Աշոտ Մանուչարյան. «Ժողովուրդ»

"Это надо сделать немедленно": Серж Саргсян призывает Никола Пашиняна сесть за стол переговоров 04/21/2018 12:40 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Серж Саргсян 21-го апреля выступил с заявлением относительно сложившейся в стране внутриполитической ситуации. Об этом сообщает пресс-служба премьера РА.
“В течение прошлой недели в Ереване прошли ряд митингов и шествий. Проводить мирные акции и шествия имеет право каждый гражданин Республики Армения. Власти уважают это право и продолжают уважать. К сожалению, эти массовые собрания зачастую переходят допустимые законом рамки и приняли неподобающий и анархический характер. Происходящие процессы чреваты непредсказуемыми последствиями, ставят под угрозу общественную безопасность и вредят сложной и хрупкой гармонии в армянском обществе”, -заявил премьер Армении.
По словам Сержа Саргсяна, "каждый из нас должен вспомнить о том, что помимо них в этой стране живут, учатся, работают и отдыхают не менее гордые, чем они, граждане Армении. Он отметил, что гармония в нашем обществе должна основываться на солидарности и терпимости.
"Глубоко обеспокоен разворачивающимися внутриполитическими процессами. Во избежание необратимых потерь призываю депутата Национального собрания Никола Пашиняна к политическому диалогу и сесть за стол переговоров. Это надо сделать немедленно. Уверен, что налаживанию подобного адекватного ситуции диалога могут способствовать все политические силы", – отметил Серж Саргсян.