Արարատի մարզում անձինք պետք է ազատ արձակվեն, հակառակ դեպքում իրավիճակը դուրս կգա վերահսկողությունից. Արամ Սարգսյան 04/21/2018   17:57  |  Քաղաքական
Արարատի մարզում Գարիկ Սարգսյանը խուլիգանություն չի արել, չի ցանկացել միջպետական ճանապարհ փակել, եթե ինչ-որ խուլիգանություն եղել էլ է, ապա եղել է սպիտակ ԲՄՎ-ով անձանց կողմից: Այս մասին «Ազատության» եթերում հայտնել է ՀՀ նախկին վարչապետ Արամ Սարգսյանը:
Հայտնելով, որ ոստիկանությունում հիմա ութ անձ կա, Ա.Սարգսյանը ասել է, որ անձինք պետք է ազատ արձակվեն, որպեսզի գնան հանրահավաքին մասնակցելու, հակառակ դեպքում իրավիճակը կարող է դուրս գալ վերահսկողությունից, և վաղն այնպիսի երթ տեղի կունենա Արարատի մարզում, ինչպես երեկ տեղի է ունեցել Էջմիածնում և այլ վայրերում: Հակառակ դեպքու իսկապես կփակվի գերկարևոր ճանապարհը, միակ ճանապարհը, որ Հայաստանը կապում է Իրանի հետ:
17:52 21/04/2018  |  Քաղաքական«Իմ քայլ» համաժողովրդական շարժումը քիչ առաջ հանդես է եկել հայտարարությամբ
17:45 21/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանություն է բերվել 102 քաղաքացի
17:39 21/04/2018  |  ՔաղաքականՀՀ նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ
23:03 20/04/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը պահանջում է ոչ միայն վարչապետի հրաժարականը, այլ նաեւ արտահերթ ընտրություններ

Экс-премьер Армении: задержанные должны быть освобождены, иначе ситуация выйдет из-под контроля 04/21/2018   18:20  |  Лента новостей
Глава села Нор Кянк Гарик Саркисян не совершал хулиганства в Араратской области и не хотел перекрывать межгосударственную дорогу. Если и было совершено хулиганство, то людьми на белом автомобиле марки “BMW”. Об этом заявил бывший премьер-министр Армении Арам Саркисян в прямом эфире радиостанции “Свобода”.
Он сообщил, что в Полицию подвергнуты приводу 8 человек. А. Саркисян заявил, что они должны быть освобождены, чтобы принять участие в митинге, в противно случае ситуация выйдет из-под контроля и завтра пройдет аналогичное шествие в Араратской области, как это имело место сегодня в Эчмиадзине и в других местах. Кроме того, будет перекрыта важнейшая трасса, единственная трасса, связывающая Армению с Ираном.